Wpis z mikrobloga

@teperkov:
To nie jest słaby komputer. Możesz zainstalować cokolwiek i będzie działało dobrze. Jak nie masz pomysłu to po prostu Ubuntu/Kubuntu.
@teperkov jak nie jesteś kompletnie zielony, a nie jesteś też jakimś wymiataczem, to endeavouros; testuję od miesiąca, a przesiadłem się z manjaro; bardzo przyjemny system do dłubania, dodatkowo spoko community, na forum pomagają od strzała i jeszcze się z tego cieszą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@balrog84:
Przewaga EndeavourOS nad Manjaro jest taka, że z Manjaro zrobił się straszny śmietnik (dużo tam jest rzeczy domyślnie, jakieś flatpaki i inny syf), a EndeavourOS jest bardzo minimalistyczny, można powiedzieć, że to taki instalator Archa.
Sam używałem całej trójki, zaczynałem od Manjaro, potem czysty Arch, a teraz jak instaluję to korzystam z EndeavourOS jako bazy.
@balrog84: absolutnie dziewiczy system po instalacji, tylko aplikacje i serwisy z DE, poza tym manjaro ostatnio coraz rzadziej wypuszczało aktualizacje, no i z EnOS dostajesz spoko nowinki w stylu dracut czy systemd-boot, plus, pełna zgodność z dokumentacją archa. Sam chciałem też sprawdzić, czy te wszystkie płacze o aktualizacjach archa rozwalających system to jest prawda. Dodatkowo, na forum manjaro zaczęła się robić elektroda. Ale, jakichś wybitnych różnic w działaniu systemu, to nie
@COVID-21: no, to elegancko; ja mam mniej wymagający setup, bo to paroletni thinkpad bez nvidii, ale igram trochę z ogniem, bo wykluczyłem glibc z aktualizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) zobaczymy co się stanie; póki co jestem zadowolony i raczej zostanę z EnOS, a manjaro wyleci z komputera.