Wpis z mikrobloga

mirki sprawa wygląda tak, że dziś zdejmowałem tylną belke żeby wyczyścić i pomalować przy odkręcaniu piast 2 szpilki odkręciły się razem z nakrętkami najwyraźniej rdza aż tak trzyma nakrętki i drugie dwie zostały w piaście a nakrętki sie odkręciły tera mam rozkmine wkręcić te szpilki na klej do giwntów? i przy składaniu piaste przykręcać nakrętkami czy normalnie wkręcić te szpilki jakby byly zwykłymi śrubami? ponizej foto

#astrah #mechanikasamochodowa #mechanika #majsterkowanie #opel
danek_ - mirki sprawa wygląda tak, że dziś zdejmowałem tylną belke żeby wyczyścić i p...

źródło: IMG_20230522_183440

Pobierz
  • 5
@danek_: zakładam że nie oczyszczałeś gwintów szczotką drucianą i to jest efekt tego - nakrętka blokuje się na szpilce bo zapieka się przez rdzę podczas odkręcania. Kup zestaw szczotek jak ze zdjęcia, albo podobnych czy na wkrętarkę i używaj to nie będziesz miał takich problemów. A te szpilki odkręć od nakrętek, oczyść i wkręć na klej do gwintów.
aarahon - @danek_: zakładam że nie oczyszczałeś gwintów szczotką drucianą i to jest e...

źródło: zzzzzzzzz3

Pobierz
@aarahon: panie samochód ma rok i pierwszy raz to odkręcałem bo zauważyłem troche rdzy a jestem zdania że należy zabezpieczać za wczasu a nie potem płakać a jeśli chodzi o usuwanie rdzy to mam chemie do tego i szczotke na wkrętarke tylko chciałem wiedzieć czy te szpilki wkręcać na klej czy przykręcic to jak śrube