Wpis z mikrobloga

Gdy świat internetowy zderza się z realnym

Tag do obserwowania i czarnolistowania #transplciowadziewczyna

Nie jest tajemnicą, że w przestrzeni internetowej dla transpłciowych dziewczyn mężczyźni z pod znaku #konfederacja są okropni, a kobiety z pod znaku #lewica są kochające i wspierające
To z czym spotkałam się w realnym życiu jest całkowicie odwrotne.

Gdy na żywo jestem w towarzystwie konserwatywnych mężczyzn, to zanim dowiedzą się, że jestem transpłciową dziewczyną to traktują mnie normalnie.
Gdy już dowiedzą się, że jestem trans to nagle traktują mnie też normalnie xD
Widzą kobietę, traktują mnie jak kobietę i tyle, koniec tematu, żadnych dyskusji, żadnej dziwnej otoczki dookoła.

Gdy postępowe dziewczyny nie wiedzą, że jestem trans to wiadomo, traktują mnie normalnie itd,
Ale jak tylko się dowiedzą, to zaczyna się cała szopka xD
Nagle zaczynają im się mylić zaimki i mówią do mnie jak do faceta.

Wyobraźcie sobie sytuację, gdzie dziewczyna zna mnie dwa tygodnie, traktuje mnie jak kobietę, mówi do mnie jak do kobiety, a gdy dowiaduje się, że jestem trans to nagle wali jak do chłopaka męskimi zaimkami, bo ,,jej zawsze się mylą takie rzeczy", ,,dla niej to jest nowość", ,,musi się przyzwyczaić" xD

Do tego nagle z automatu jestem traktowana jak przyjaciel gej, słyszę też dziwne pochwały typu ,,jej, ale super rysujesz kreski, świetnie Ci idzie" ale z takim przekąsem jakby robienie makijażu było czymś na czym powinnam kompletnie się nie znać.

Lubią też podejść do faceta, z którym gadam i upewnić się że on wie że jestem trans, zupełnie bez powodu xD
Oczywiście na deser zasypywanie nieprzyjemnymi intymnymi pytaniami i brak możliwości wyrażenia własnego zdania czy wchodzenia w dyskusję, bo lubią czasem wypalić ,,że ty nie wiesz jak to wygląda z perspektywy PRAWDZIWEJ kobiety".

Sytuacji tego typu mogłabym wymieniać jeszcze wiele, ale wniosek jest jeden, wyrzuciłam ze swojego życia wszystkie dziewczyny urodzone jako dziewczyny i moje zdrowie psychiczne na tym mega skorzystało, no i w gronie mężczyzn czuje się lepiej i bezpieczniej.

Taki tam paradoks, którego nigdy bym się nie spodziewała.

Oczywiście moje doświadczenia bazują na relanym poznaniu może 15-20 osób, i może akurat trafiłam na takie a nie inne osoby, także z pewnością nie może to świadczyć o wszystkich ludziach o danych poglądach.

#niepopularnaopinia #lgbt #4konserwy #neuropa
  • 18
@Hopsa:

wniosek jest jeden, wyrzuciłam ze swojego życia wszystkie dziewczyny urodzone jako dziewczyny i moje zdrowie psychiczne na tym mega skorzystało, no i w gronie mężczyzn czuje się lepiej i bezpieczniej.


To chodzi o grono kobiet vs mężczyzn, czy grono postępowi vs konserwatywni? Bo trochę tak napisałaś jakby faceci byli tylko konserwatywni, a kobiety tylko postępowe.
@Hopsa: bo chłop się w tańcu nie #!$%@?, w większości przypadków będzie tak, że albo będzie cię dalej normalnie traktował, albo przestanie z tobą gadać i tyle będziesz go widziała. A baby lubią się bawić w takie niedopowiedziane przytyki i przysrywanie, niby są mile, ale jednak nie do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie bez powodu najbardziej toksyczna atmosfera jest często w mocno babskich środowiskach typu korpo
@EvilToy
W sumie to może mam zaburzony obraz przez to, że jak już poznaje dziewczyny to na 90% są to dziewczyny głosujące na Lewicę, w 10% na PO, jak już poznaje facetów, to zazwyczaj trafiam na takich co głosują na konfederację, i ogólnie o takich centralnych lub prawicowych poglądach

W wieku 2X lat, żyjąc w dużym mieście chyba tak już jest, nie trafiłam jeszcze ani razu na kogoś głosującego na PiS niezależnie
@sandal
Wiesz no ja się spodziewam, że w jakimś tam środowisku narodowców czy kiboli stała by mi się raczej krzywda, bo nawet jakby komuś prywatnie fakt bycia trans nie przeszkadzał, to jednak chciałby mnie zwyzywać by chociażby przypodobać się grupie.

Raczej we wpisie mam na myśli normalnych pracujących/studiujących chłopaków i dziewczyny nie wywodzących się z patologi

Znaczy no na takich ludzi po prostu trafiałam, nie wiem w wyniku jakich pokręconych zdarzeń miała
@Hopsa zgadza się, nawet gdyby to komuś nie przeszkadzało nie może pokazać w grupie że jest "ciotą" i ponizyć "ciotę" by nie stracić w oczach, i nie mówię o kibolach, ale o chociażby wyborcach konfy bo tam się obracałem xD
@sandal
Pewnie też zależy od wieku i pozycji społecznej, nikt dorosły i poważny w gronie znajomych nie wyskoczy z żadną agresją czy skrajnymi podglądami, bo wie że tylko straci w oczach ludzi i będzie kojarzony z tym całym kato zaściankiem
@NijuGMD chłopie swego czasu przekonałem z 10 osób by głosowali na Korwina, po #!$%@? miałbym ściemniać w tej kwestii przecież to #!$%@? żałosne.
@Hopsa: Też te różnicę zauważyłam odnośnie młodych lewicowych bab YAAAS QUEEN, swoją drogą dziwi mnie to czemu tyle młodych chłopów 20-30lat głosuje na Konfe.

Wyobraźcie sobie sytuację, gdzie dziewczyna zna mnie dwa tygodnie, traktuje mnie jak kobietę, mówi do mnie jak do kobiety, a gdy dowiaduje się, że jestem trans to nagle wali jak do chłopaka męskimi zaimkami, bo ,,jej zawsze się mylą takie rzeczy", ,,dla niej to jest nowość", ,,musi
@UrQueen21
Hah, no wiele trans dziewczyn ma podobne doświadczenia z postępowymi cis laskami xD

Jak robisz coming out to z kategorii ,, dziewczyna" zmieniasz się w jej oczach na kategorie ,,gej"
@Hopsa: Nie no może nie od razu gej, bardziej takie ni to ni to i im to #!$%@? głowę bo nie wiedzą jak cie zaklasyfikować XD Miałam takie dwie agentki w kręgu znaj którym nagle zdarzał się właśnie misgendering jak im mówiłam po dwóch msc znajomości np, czaisz. Na szczęście często zapominają o tym że jestem ts i lecą pytania np o ciąże i dziecko ale to już inna bajka XDD