Wpis z mikrobloga

Ceny zakupu i subskrypcji fabrycznych nawigacji samochodowych to jest jakaś kpina. Przy 100% darmowym google'u w telefonie i w dodatku przy coraz powszechniejszym Android Auto / Car playu ktoś to w ogóle kupuje?

Mapa całej Europy, renault i dacia:
Jednorazowy zakup bez aktualizacji: 120 EURO
3-letnia subskrypcja: 170 EURO

O tym ile zachodu żeby to wgrać za pośrednictwem pendrive to szkoda się nawet rozpisywać.

Jak to wygląda u innych producentów, ktoś zarzuci dla porównania?

#motoryzacja #samochody #nawigacja #gps #renault #dacia
  • 13
@majk_emigrant: nawigacja Google/Apple to nieśmieszny żart. Wolę płacić 4 ojro miesięcznie za dane live (Ford, pierwsze 3 lata za friko, samodzielne apdejty map i infotainmentu za darmo), niż jeździć z AA/CP - i to nawet zakładając, że akurat nie zechcą przestać działać.
@bidzej: używałeś kiedyś map google, że piszesz ze ujowe? :D

Nie ma lepszej nawigacji, przynajmniej na telefonie czy z telefonu, bo ponoć ta samochodowa wersja jest jakaś okrojona.
nawigacja Google/Apple to nieśmieszny żart


@bidzej: uzasadnij, bo ja mam jednak pozytywne odczucia. Całkiem dobrze wyznacza trasę i podrzuca dane live (korki, kontrole policji).

to nawet zakładając, że akurat nie zechcą przestać działać.


@bidzej: u mnie zawsze działa :) Może ford tego nie ogarnął?

bo ponoć ta samochodowa wersja jest jakaś okrojona.


@r5678: wyszukiwanie punktów (np. stacja benzynowa czy sklep) na mapach google przez AA jest bardzo ułomne. Ale
@r5678: oczywiście, że tak. I z całą pewnością mogę powiedzieć, że to chłam. Używałeś kiedyś współczesnej nawigacji pokładowej z danymi o ruchu na żywo? Bo Google/Apple mają dużo mniej aktualne i dokładne informacje, a do tego zawsze wymyślą objazdy kompletnie z dupy.
I to porównując z nawigacjami Kii/Hyundaia, Forda czy Stellantisa - więc nie mówimy o nie wiadomo jakim hajtechu.
uzasadnij, bo ja mam jednak pozytywne odczucia. Całkiem dobrze wyznacza trasę i podrzuca dane live (korki, kontrole policji).


@majk_emigrant: to samo da ci nawigacja pokładowa, tylko przeważnie szybciej i dokładniej. Znacznie gorzej radzi sobie Google/Apple z wyznaczaniem objazdów korków - moja aktualna nawigacja (Ford) robi to praktycznie ze skutecznością 100%, a Google nie raz potrafi przeciągnąć przez takie gównodrogi, że w sumie wychodzisz na tym gorzej niż jakbyś stał w tym
a do tego zawsze wymyślą objazdy kompletnie z dupy.


@bidzej: miałem to we wszystkich nawigacjach poza jedną.. google. to jeden z argumentów dlaczego jest dobra. Mam też stałe trasy gdzie znam dosłownie każdy zakamarek danego obszaru i wiem jak najkorzystniej pojechać no i google wyznacza najlepiej. Ostatnio bardzo dobrze sprawdziła się np w Warszawie i okolicach jak są godziny szczytu, objazd wyznaczyła fajny że zaoszczędziłem 20 minut. Inne nawagiacja to właśnie
@r5678 Co? Google maps najlepszą nawigacją? Hahaha

Sporo jeździłem po Polsce i z gm słabo. W Warszawie nie była w stanie doprowadzić pod dokładny adres na osiedlu. Do tego gówniany asystent pasa ruchu, czasami do ostatniej chwili nie wiadomo który pas zająć i co potem.

Od kilku lat mam automape i bije na głowę google maps. Jedyny plus google to największa baza, więc jeśli zależy na czasie dojazdu to wtedy warto użyć.
Od kilku lat mam automape


@piwakk: właśnie jestem w fazie testów po drogach które znam i póki co mnie nie zachwyca. Będę jeszcze kombinował z ustawieniami, ale na razie nie zanosi się na to żeby opłacało mi się wejść w ich subskrybcję

@bidzej No nawet mnie przekonałeś trochę żeby dać jeszcze szansę fabryce