Wpis z mikrobloga

Przyspieszamy.

Donald Tusk zaapelował, aby 800 plus wypłacać już od 1 czerwca. Co zrobi teraz Jarosław Kaczyński? - PiS znalazł się pod ogromną presją społeczeństwa i nie ma wyjścia. Oni pieniędzmi chcą kupić wyborców i przed wyborami państwo zacznie wypłacać dodatek 800 plus - mówi Piotr Borys, poseł Platformy.

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,29777914,tusk-zaszachowal-kaczynskiego-pis-chcial-nas-postawic-pod.html

Wołam #nieruchomosci wiadomo dlaczego. #polityka
  • 14
@herbatananoc: nie wiem skąd GW wzięła presję społeczeństwa. PiS poraz kolejny rozpala ogromne oczekiwania, i oczekiwaniami społeczeństwa zarządza. Śmiem twierdzić , że te 2 mld do TVP w dużej mierze lecą na wszelakie sondarze, które władza wykorzystuje na swój użytek.
O ile dochodzi do polemiki Premierów Tuska i Morawieckiego (niestety każdy osobno na swoich wiecach), to PiS nie da się wciągnąć w scenariusze pisane przez opozycję.
Mamy miesiąc maj, wybory są
Oni pieniędzmi chcą kupić wyborców


@herbatananoc: poseł PO jeszcze nie może się pogodzić z faktem, że ludzie chcą pieniędzy. Jeszcze tego nie zrozumiał XD

Czy to w formie socjalu, czy niskich podatków koniec końców wymagają ludzie pieniędzy. Jakby pis powiedział, że likwiduje PIT to co wtedy? Też kupił wyborców? XD
jeśli zagłosują za, zniknie im obiecanka wyborcza.


@herbatananoc: jeśli zagłosują za to zniknie im też budżet państwa, a potem cała gospodarka ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawda jest taka, że nie mają technicznej możliwości tego zrobić bez wywoływania katastrofy. PiS wie że przesra, 800+ to łabędzi śpiew i lepiej jest to obiecać, nie zrealizować i przemeczyć jedną kadencję więcej niż odejść w zapomnienie na zawsze
@affairz: Ale nie sądzisz, że to rzeczywiście dla PiS problem? Wiadomo, że na razie nie mogą zagłosować za, i słabe wrażenie zostanie. Z drugiej strony, jeśli to teraz jednak przejdzie, to do wyborów może się rozkręcić nieoczekiwana licytacja. 1000+, płaca minimalna dla gospodyń domowych (średnia krajowa dla matek czworga dzieci), umorzenie kredytów, sky is the limit. Mam wrażenie, że politycy przechytrzyli samych siebie i to się wymyka spod kontroli.

Nigdy nie
@herbatananoc: nie, myślę że żyjesz w bańce. wyobraź sobie że jesteś Mariuszem żyjącym z 500+. jakim kanałem do Ciebie dotrze informacja, że PIS GŁOSOWAŁ PRZECIWKO 800+? a nawet jak dotrze to i tak w Twojej głowie istnieją następujące powiązania:
pis = dobrze robią, dobry przekaz leci
tusk/po = fur dojczland, kłamca i zdrajca narodu
taka hucpa nic nie zmieni imo

a wszyscy normalni ludzie jak Ty i ja wiedzą, że obietnice
@herbatananoc: mogą sterować tym czasem, poprzez pracę i opinie komisji sejmowych, skierować do senatu, ociągać się podpisem prezydenta itd.
Wchodzimy w okres letni kiedy jest mniej posiedzeń sejmu, i pyk kolejna idealna wymówka aby przeciągnąć na jesień.
A w międzyczasie pojawią się inne krzykliwe tematy, np. program pierwsze mieszkanie