Wpis z mikrobloga

Nie jestem za zasiłkami, ale byłbym w stanie jeszcze zaakceptować to, gdyby mimo wszystko była zachowana jakaś zdrowa proporcja zasiłków do zarobków. W takich Niemczech np. kindergeld to coś około 1/15 mediany tamtejszych zarobków (mediana to nie średnia ani minimalna, dla tych co nie ogarniają). W Polsce, jeśli wprowadzą 800 plus to proporcja zrobi się absurdalna, a praca coraz mniej będzie się opłacać. Są jakieś granice absurdu i są przekraczane tylko po to, żeby wygrać wybory.

Są debile, którzy gadają "jak nie popierasz to po co bierzesz?" Ja nie pobieram, ale jest to najgłupsza retoryka jaką można zastosować. Też bym pobierał, gdyby mi przysługiwało, ale jakbym miał wybór wtedy między likwidacją w ogóle, a pobieraniem nadal to wybrałbym likwidację.

Popierają socjale, populistów i PiS tylko ci, którzy nie potrafią myśleć długofalowo i nie kapują, że wszystkie takie zagrania na dłuższą metę kończą się niekorzystnie dla każdego poza tymi politykami, którzy przekupili głupie spoleczeństwo.

Dlatego ja nie "wyleczyłem się" z konfederacji, która jest przedstawiana w mediach jako "oszołomy" bo taka jest taktyka wszystkich interesariuszy politycznych w Polsce teraz, żeby z każdego przeciwnika robić "nawiedzonego oszołoma". Tak robi PO z PiSem, PiS z PO, Konfederacja z Lewicą i Lewica z konfederacją.

Nie głosuję na konfederację dlatego, że im ufam, bo dobrze wiem, że każdy przed wyborami był wolnorynkowy i obiecywał obniżenie podatków, a potem stawał się socjalistyczny. Głosuję na nich, bo zależy mi, żeby politycy dostali "ostrzeżenie", że ludzie mają dość rozdawnictwa, inflacji, łupienia i chociaż szukają wolnorynkowych rozwiązań. Ostrzeżenie w postaci statystyki poparcia.

#800plus #rozdajo #konfederacja #bekazlewactwa #bekazpisu #gospodarka #ekonomia #pracbaza #zarobki #inflacja #tvpiscodzienny
  • 43
Też głosowałem na Konfę, żeby do sejmu wszedł ktoś "spoza układu", potem okazało się, że głosują zgodnie z linią PiSu


@KK44: Tego nie możesz zarzucić, bo mają najmniej głosowań z linią PiS-u ze wszystkich partii ;)