Wpis z mikrobloga

Nie jestem za zasiłkami, ale byłbym w stanie jeszcze zaakceptować to, gdyby mimo wszystko była zachowana jakaś zdrowa proporcja zasiłków do zarobków. W takich Niemczech np. kindergeld to coś około 1/15 mediany tamtejszych zarobków (mediana to nie średnia ani minimalna, dla tych co nie ogarniają). W Polsce, jeśli wprowadzą 800 plus to proporcja zrobi się absurdalna, a praca coraz mniej będzie się opłacać. Są jakieś granice absurdu i są przekraczane tylko po to, żeby wygrać wybory.

Są debile, którzy gadają "jak nie popierasz to po co bierzesz?" Ja nie pobieram, ale jest to najgłupsza retoryka jaką można zastosować. Też bym pobierał, gdyby mi przysługiwało, ale jakbym miał wybór wtedy między likwidacją w ogóle, a pobieraniem nadal to wybrałbym likwidację.

Popierają socjale, populistów i PiS tylko ci, którzy nie potrafią myśleć długofalowo i nie kapują, że wszystkie takie zagrania na dłuższą metę kończą się niekorzystnie dla każdego poza tymi politykami, którzy przekupili głupie spoleczeństwo.

Dlatego ja nie "wyleczyłem się" z konfederacji, która jest przedstawiana w mediach jako "oszołomy" bo taka jest taktyka wszystkich interesariuszy politycznych w Polsce teraz, żeby z każdego przeciwnika robić "nawiedzonego oszołoma". Tak robi PO z PiSem, PiS z PO, Konfederacja z Lewicą i Lewica z konfederacją.

Nie głosuję na konfederację dlatego, że im ufam, bo dobrze wiem, że każdy przed wyborami był wolnorynkowy i obiecywał obniżenie podatków, a potem stawał się socjalistyczny. Głosuję na nich, bo zależy mi, żeby politycy dostali "ostrzeżenie", że ludzie mają dość rozdawnictwa, inflacji, łupienia i chociaż szukają wolnorynkowych rozwiązań. Ostrzeżenie w postaci statystyki poparcia.

#800plus #rozdajo #konfederacja #bekazlewactwa #bekazpisu #gospodarka #ekonomia #pracbaza #zarobki #inflacja #tvpiscodzienny
  • 44
@Ynfluencer: merytoryczny komentarz na wykopie. Miło. Ja konfederacji nie poprę bo wolność osobista moja i innych ludzi jest u mnie na równi z wolnością gospodarczą, co mi po pieniądzach jak będą dyskryminowane moje osobiste wybory czy styl życia. Na razie nie zagłosuje na nikogo, zastanawiałem się nad kotłownią ale koalicja z psl go wykluczyła. Z żalem stwierdzam że nowoczesna była jedyną liberalną opcją w tym chlewie
Dlatego ja nie "wyleczyłem się" z konfederacji, która jest przedstawiana w mediach jako "oszołomy" bo taka jest taktyka wszystkich interesariuszy politycznych w Polsce teraz, żeby z każdego przeciwnika robić "nawiedzonego oszołoma".


@Ynfluencer: niby masz rację ale nie do końca. Zaprzeczanie rzeczywistosci nie sprawi, że ona się zmieni. Przecież połowa teamu konfederacji to szury niestety. Popatrz towarzystwo stop NOP z Justyna Soch na czele oraz wszelkich innych ludzi od teorie spiskowych i
@werter_do_jercewa: Polacy nie potrafią żyć na własny rachunek, koniecznie muszą mieć jakiegoś "kapo", nadzorcę, proboszcza czy kacyka z Żoliborza, który ich weźmie za rękę i przez życie przeprowadzi. Samodzielne życie jest dla nich za trudne. Taka już mentalność tego narodu, po co była ta niepodległość komu - nie wiem. Co za różnica, czy krew z nas toczy zsrr czy pis/po...

Socha jest w konfederacji czy tak sobie tylko o niej wspominasz
@gris123: Raz nie chce mi się pisać jakiś bzdurnych wniosków czy co tam się wypełnia,dwa nie potrzebuje jałmużny,a trzy mam głupią nadzieje że takich osób ja ja jest więcej.I bardzo bym chciał żeby ten cyrk już się zamknął,bo osób którym pomoc jest potrzebna w tym kraju to jest jakiś niewielki procent i im należy dać nawet więcej niż 800 zł,a cała reszta za łeb i poszła w #!$%@? do roboty jak
Głosuję na nich, bo zależy mi, żeby politycy dostali "ostrzeżenie"


@Ynfluencer: Ooo, to widzę, że myślisz tak jak ja przy ostatnich wyborach parlamentarnych XD

Też głosowałem na Konfę, żeby do sejmu wszedł ktoś "spoza układu", potem okazało się, że głosują zgodnie z linią PiSu, albo są nieobecni, albo ich głosy i tak nie wpłynęły na wynik. Po jakimś czasie okazało się też, że jest tam pełno szurów albo "miłośników" Rosji. Najlepsza
bo wolność osobista moja i innych ludzi jest u mnie na równi z wolnością gospodarczą, co mi po pieniądzach jak będą dyskryminowane moje osobiste wybory czy styl życia. Na razie nie zagłosuje na nikogo,


@gris123: dlatego zrób o samo co ja i obadaj dobryruch.org - mają Szramkę w sejmie i właśnie są tym co mówisz - ja od dawna wyczekiwałem takiej partii pro gospodarczej i pro wolnosciowej światopoglądowej. Dam im szansę.