Wpis z mikrobloga

@SmutnyBlack1235325235: po lewej stronie jest "może, może, może", a po prawej musi, bo jeśli nie zrezygnuje całkowicie ze swojej prywatności, to pójdzie do piekła i będzie gotowane żywcem przez wieczność.

Wiem że to kontrowersyjny pogląd na wykopie, ale uważam, że traktowanie dziecka jako indywidualną osobę, która w pewnym, odpowiednim dla wieku stopniu może o sobie decydować jest zdrowsze niż straszenie go i pozbawianie podmiotowości, żeby zachowywał się dokładnie tak, jak chcą
Wiem że to kontrowersyjny pogląd na wykopie, ale uważam, że traktowanie dziecka jako indywidualną osobę, która w pewnym, odpowiednim dla wieku stopniu może o sobie decydować jest zdrowsze niż straszenie go i pozbawianie podmiotowości, żeby zachowywał się dokładnie tak, jak chcą rodzice

@strfkr: Ta, pozwalanie, żeby dziecko z podstawówki faszerowało się hormonami i obcinało genitalia, bo tak chce jego "edukator seksualny", rzeczywiście jest zdrowsze, niż straszenie go, że jeśli będzie złym
Ta, pozwalanie, żeby dziecko z podstawówki faszerowało się hormonami i obcinało genitalia, bo tak chce jego "edukator seksualny", rzeczywiście jest zdrowsze, niż straszenie go, że jeśli będzie złym człowiekiem, to może go spotkać kara.


@ibilon: Jakby zejść z tego tonu dziadowskiego #!$%@? w tym zdaniu, to tak, pomoc dla dzieciaka z dysforią płciową jest zdrowsza, niż straszeniem go semickim piekłem za masturbację.
@symetrysta: Główny powód dla którego ludzie w poprzednich pokoleniach tak dużo pili, był taki, aby zapomnieć, że chodzi za nimi szatan, który im #!$%@? do ucha, aby donieść na sąsiada.

Po za tym o czym my #!$%@?, jak twoi dziadkowie nawet nie wiedzieli o #!$%@? chodzi bo msze im odprawiano po łacinie XD
Ci ludzie robili wszystko co chcieli i nie mieli żadnych wyrzutów sumienia, bo skąd niby mieli je mieć.
Po za tym o czym my #!$%@?, jak twoi dziadkowie nawet nie wiedzieli o #!$%@? chodzi bo msze im odprawiano po łacinie XD


@wonsztibijski: ale ewangelia była w języku narodowym zaś do liturgii były książeczki z tłumaczeniem, tak jak dziś na mszach łacińskich