Wpis z mikrobloga

#jeep #offroad #motoryzacja
Warto wchodzić w grand cherokee 2 gen 2.7cdi albo ten 3.1 w kwocie 20-25k? Wiem że ten 2.7 z Mercedesa a akurat od zawsze jeździłem gwiazdami to zaufanie do motorów mam ale jest brak dostępu do ostatniego wtrysku w razie problemu.
Jak z napędami? Są wersję bez stałego 4x4 z dołączanym przodem? Raczej tylko diesel wchodzi w grę
  • 11
Te z motorem 3.1 podobno bardzo awaryjne.


@asdfghjkl: jak kto dbał tak miał - czułe bardzo na wymianę oleju są te silniki i nie wolno ich przegrzać, a jak typowy polski offrodowiec mycie chłodnicy praktykuje wcale względnie nigdy to nie dziwota że się sypały te silniczki.

@kumpek20 w tym budżecie spokojnie znajdziesz coś co po rozsądnym pakiecie startowym posłuży. Natomiast zerknij sobie na to jak ten motor siedzi pod maską, jeśli
@kumpek20: jeśli tak zwana rodzinna turystyka offroadowa, czyli jazda z głową w lekkim terenie to spoko

jeśli chcesz faktycznie wjechać w cięższy teren to omijaj to auto z daleka

nie istnieje chyba większa kara dla człowieka niż WJ w terenie xD
[edit] vitara jeszcze :D
@kumpek20: spoko, aczkolwiek temat jest bardzo dobrze rozpoznany, zdechlaki 3.1 potrafią być mega tanie, więc tak tylko wspomniałem. A co do nieoczywistych wad tego auta - tylne wnęki przy drzwiach pasażera potrafią być nieźle schrupane przez rudą szmatę. I nie słuchaj że WJ w terenie to to czy tamto - spokojnie auto które sobie radzi, zwłaszcza w RTO.
W normalnej jeździe jest napęd na tył i w razie utraty przyczepności dopinany jest przód (4all) Jeśli przełącz na 4Lo to napęd jest na cztery koła. Trudno mi o tym gadać bo ja nie jestem samochodowym świrem i nie wale konia do aut i na motoryzacji nie znam się prawie wcale. Jeżdżę i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kumpek20: zależy jaka skrzynia rozdzielcza siedzi w środku. Jak Select track NV242 to masz pięć pozycji lewarka po lewej (2WD, 4 part time, 4 full time, N, 4Lo) i do tego most tylny może być z tracklockiem- ta wersja nie występuje w autach z silnikiem diesla i jest najbliższa temu co masz w klasycznych terenówkach (2wd, sama dupa, 4part do jazdy na codzień, 4full time do jazdy po śliskim, 4lo redutkor).