Wpis z mikrobloga

Czy niezbyt dobrana wielkość ramy w rowerze będzie miała jakieś tragiczne skutki? XD
Potrzebuję roweru do jeżdżenia na zakupy (za daleko z buta, za blisko samochodem/motocyklem) i chcę sobie kupić używany btwin elops 3, taki tani rowerek decathlonowy. Z tego co widzę, to są dostępne ramy w rozmiarze M, a ja generalnie jestem dość duży - 198cm/115kg. Odpadną mi nogi w trakcie jeżdżenia po bułki i będę musiał kupić tytanowe czy będzie git? Koła 26 cali (jeśli ma to jakieś znaczenie).
Ostatnio na rowerze jeździłem jakieś 15 lat temu więc totalnie nie jestem w temacie. A ten model mi się w uuuj podoba, strasznie fajne są takie miejskie.
#rower
Raum - Czy niezbyt dobrana wielkość ramy w rowerze będzie miała jakieś tragiczne skut...

źródło: bajk

Pobierz
  • 11
plecki, kolana i honor.


@GrubyKociol: te plecy najgorsze xD ;/

Sprawdź sobie, czy nie będziesz przekraczał obciążenia przewidzianego dla tego roweru.


@stash: no właśnie nie bardzo jest gdziekolwiek to znaleźć, bo rower już nie jest w sprzedaży. Anyways, bułki mi chyba udźwignie.
@kuraku: No szukam tak do 5 stówek i modelowo spodobał mi się tylko ten btwin ( ͡° ʖ̯ ͡°) wszystkie mają zwykłą prostą ramę
@Raum: Jakaś szansa pewnie jest, ale te wartości na pewno jeszcze mają jakiś margines. Wszystko zależy jak będziesz jeździł i ile tego obciążenia jeszcze będziesz chciał dorzucić.
@stash: No właśnie teraz czytam o bracie tego powyżej czyli Elops 100 i wychodzi, że max obciążenie to 100kg, ale w to wlicza się waga roweru+ moje d00psko + bagaż, a waga samego bajka to 15 kg XD
wiedziałem że jak zacznę czytać to będzie tylko gorzej, wiedziałem
@Raum: Jak masz możliwość to podejdź do decathlonu i może zagadaj z kolesiem z serwisu, czy często padają ich rowery jak są przeciążane. Może akurat mają spory margines.