Wpis z mikrobloga

Ale mnie nosi jak czytam komentarze o #500plus. W większości są negatywne, ale są miliony lajków na FB pod tym jak ktoś mówi nie no pincet plus głupi pomysł, ale powinny być za to darmowe żłobki i przedszkola, nie no pincet powinno być tylko dla pracujących.

#!$%@? czy zrobienie sobie kaszojada to jest jakis społeczny problem, że każdy musi się do tego dokładać? Zrobiłeś dzieciaka to widocznie cię było na niego stać, a nie teraz wyciągasz łapę po moje ciężko zarobione pieniądze, jak cię nie stać to nie rób dzieci.

Potem się ludzie dziwią, że płacenie podatków jest unikane. Przecież zabieranie pieniedzy innym, żeby dać drugim pod przymusem, to zwykła kradzież i żadne górnolotne hasła o redystrybucji tego nie zmienią. #antynatalizm
  • 149
@ciemnienie:

tak, niska dzietniosc to problem społeczny, który ujawnieni sie za 40-50 lat, kiedy powstna hordy bezproduktywnych starcow.


Aha okej i myślisz, że jak się urodzi roszczeniowe pokolenie, które wszystko ma dostać za darmo, to nagle będzie ono pracowało na te hordę bezproduktywnych starców?

Większość ludzi pobierających świadczenia na dzieci, pracuje i odprowadza podatki.


No ja też pracuje i odprowadzam podatki i co z tego? Moje podatki powinny iść na potrzeby
@niezdiagnozowany: co to za zaokrąglenie? Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Aktualnie dzieci się nie rodzą głównie ze względów światopoglądowych tj. rodzicielstwo po prostu nie jest atrakcyjne bo wymaga nakładów pracy i wyrzeczeń. Dlatego tym którzy chcą te dzieci jednak wychowywac, jest to w starzejących społeczeństwach na rozne sposoby ulatwiane (oczywiscie transfer gotówki to najgorszy pomysł). Bez dzieci społeczeństwo nie ma przyszłości i to nie jest jakaś fizyka kwantowa. Potraktuj to
@ciemnienie: co to za zaokrąglenie? Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Tymczasem Ty piszący o hordzie bezproduktywnych starców, kiedy to w naszym kraju coraz więcej osób przechodząc na emeryturę dalej pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Aktualnie dzieci się nie rodzą głównie ze względów światopoglądowych tj. rodzicielstwo po prostu nie jest atrakcyjne bo wymaga nakładów pracy i wyrzeczeń.


Aktualnie dzieci nie rodzą się głównie z tego, że stajemy
@ciemnienie: > tobie teraz z punktu widzenia 20-30 latka udaje się że będziesz taki zawsze. Tymczasem starzenie się i choroby z tym związane są nieubłagane

Oczywiście zdaje sobie sprawe, ze nie bede taki zawsze. Mam oczy i widze, ze ludzi wokol mnie sie starzeja i nie maja tyle sił i wigoru jak mieli 20-30 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niemniej jednak to nic nie zmieni. Płacenie wiecej
@ciemnienie:

nie ty masz być nieśmiertelny, tylko żeby był ktoś kto zajmie twoje miejsce (w ujęciu społecznym).


Przeciez zajmie, na swiecie jest coraz wiecej ludzi.

Nie mając dzieci nie tworzysz możliwości funkcjonowania systemu, więc nie dziw się że dokladasz pieniądze. Prawdopodobne dokładać będziesz jeszcze więcej.


Przeciez to jakies błędne koło i marny szantaż. Moje miejsce i tak ktoś zajmie i tak. A moje pieniądze powinny isc na cele wspólne, a nie
#!$%@? czy zrobienie sobie kaszojada to jest jakis społeczny problem, że każdy musi się do tego dokładać?


@niezdiagnozowany: przecież to opera się na umowie społecznej. Teraz ty składasz się na infrastrukturę żłobków przedszkoli i szkół, a potem to pokolenie jest będzie w wieku produkcyjnym, a ty już nie, to będzie się składać na twoją emeryturę, NFZ, darmowe bilety w komunikacji, państwowe zniżki seniorskie itp.

@niezdiagnozowany: w Polsce jest coraz więcej ludzi?
Twoje miejsce w społeczeństwie, z wartościami jakimi znasz, w formie jakie znasz.

Już ci powiedziałam że większość ludzi pobierających świadczenia 500 plus na dzieci, pracuje. Więc już nie przeginaj że tak wszystkim fundujesz. Dopiero będziesz fundował, jak dzieci rodzic się będzie coraz mniej a na starość się nie wypłacisz, zeby ktoś wokół ciebie zrobił.

Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko.
@niezdiagnozowany dla kapitalisty XIX wieku lub barona z XVego to Ty byś był roszczeniowym pokoleniem, zrozum że świat nie stoi w miejscu i to że kiedyś coś było inaczej nie znaczy że nadal ma tak być. Tak jak kiedyś normą był "boski mandat" królów i palenie na stosie za herezję a dzisiaj to jakiś szok, tak dzisiaj normalni ludzie chcą zapewnić innym darmowa dostępną edukację, zamieszkanie, posiłki. Jeżeli Ty nie chcesz płacić
@rzuf22:

przecież to opera się na umowie społecznej. Teraz ty składasz się na infrastrukturę żłobków przedszkoli i szkół, a potem to pokolenie jest będzie w wieku produkcyjnym, a ty już nie, to będzie się składać na twoją emeryturę, NFZ, darmowe bilety w komunikacji, państwowe zniżki seniorskie itp.


przeciez nie ma zadnej takiej umowy spolecznej. Ja sobie osobiscie place skladki na emeryturę, na NFZ rowniez, o ile sie nie myle z mojej
@papacoda:

dla kapitalisty XIX wieku lub barona z XVego to Ty byś był roszczeniowym pokoleniem, zrozum że świat nie stoi w miejscu i to że kiedyś coś było inaczej nie znaczy że nadal ma tak być. Tak jak kiedyś normą był "boski mandat" królów i palenie na stosie za herezję a dzisiaj to jakiś szok, tak dzisiaj normalni ludzie chcą zapewnić innym darmowa dostępną edukację, zamieszkanie, posiłki. Jeżeli Ty nie chcesz
@niezdiagnozowany: wiesz ci to znaczy masowa imigracja ludzi z kręgów obcych kulturowo? Dla samotnego dziadka z postępująca demencja to najgorsze co może być - nie dogadasz sie, wartości się będą się zgadzać, dziadek dostanie w łeb i będzie siedzieć cicho a nawet nikt się za nim nie wstawi.

Ktoś placi swoją rolę plus wnosi swoją pracę nad wychowaniem dziecka. To niepoliczalne na pieniądze. Ty wnosisz tylko kasę, która jest i tak
@ciemnienie:

wiesz ci to znaczy masowa imigracja ludzi z kręgów obcych kulturowo? Dla samotnego dziadka z postępująca demencja to najgorsze co może być - nie dogadasz sie, wartości się będą się zgadzać, dziadek dostanie w łeb i będzie siedzieć cicho a nawet nikt się za nim nie wstawi.


Ale przeciez juz tak jest xD. Zapraszam do dowolnego DPS czy domu starości, to zobaczysz jak sie tam traktuje dziadkow z demencją.

Ktoś