Wpis z mikrobloga

Ale mnie nosi jak czytam komentarze o #500plus. W większości są negatywne, ale są miliony lajków na FB pod tym jak ktoś mówi nie no pincet plus głupi pomysł, ale powinny być za to darmowe żłobki i przedszkola, nie no pincet powinno być tylko dla pracujących.

#!$%@? czy zrobienie sobie kaszojada to jest jakis społeczny problem, że każdy musi się do tego dokładać? Zrobiłeś dzieciaka to widocznie cię było na niego stać, a nie teraz wyciągasz łapę po moje ciężko zarobione pieniądze, jak cię nie stać to nie rób dzieci.

Potem się ludzie dziwią, że płacenie podatków jest unikane. Przecież zabieranie pieniedzy innym, żeby dać drugim pod przymusem, to zwykła kradzież i żadne górnolotne hasła o redystrybucji tego nie zmienią. #antynatalizm
  • 149
@ZielonyRozpustnik:

mam dziecko, pobieram 500+ i stac by mnie bylo jeszcze na dwojke czy trojke dzieci w sensie takim, ze moje podatki pokryja w 100% swiadczenia ktore bym wtedy pobieral. nie popieram programu 500+ w takiej formie jakiej jest ale budowa zlobkow i przedszkoli to bardzo dobry pomysl bo ludzi ktorzy maja dzieci nie stac ani na prywatny zlobek ani na to, zeby jeden z rodzicow zrezygnowal z pracy w celu
@taktojes: masz rację. Powiem więcej. Statystyka mówi że od kiedy wprowadzono 500+ liczba urodzeń uwaga... Spadła.

Jeśli kogoś nie stać na dziecko to niech nie robi. Po co tym obarczać całe społeczeństwo. Moi rodzice bez jałmużny od państwa wychowali dwoje dzieci. W ciężkich czasach i dobrych warunkach bytowych. Czasy są nieporównywalnie lepsze. Weźcie się do roboty dziecioroby i problem zniknie.
Ile dzieci urodzi sie w zwiazku z budową darmowych zlobkow i przedszkoli? Konkrety.


@niezdiagnozowany: na pewno wiecej niz teraz poniewaz rodzice nie beda musieli sie zastanawiac czy rezygnowac z kariery zawodowej czy wywalac pol wyplaty na zlobek

No skoro za zrobienie dziecka masz 800 zł miesiecznie, tu masz darmowy zlobek, tu masz darmowe przedszkole, to chyba sie coraz wiecej darmowych rzeczy nalezy, prawda?


@niezdiagnozowany: darmowe zlobki i przedszkola istnieja odkad
@ciemnienie: ale cię wytresowali xD nie ma w tym nic złego, że ludzi będzie w przyszłości w takiej Europie kilkadziesiąt milionów mniej. Zresztą ten nasz obecny system jest wadliwy u podstaw bo zakładał, że ilość ludzi będzie się zwiększać wykładniczo xD
Więc priorytetem powinno być szukanie rozwiązań aby dalej to wszystko hulało pomimo mniejszej ilości obywateli
No jakie dzialania, skoro zadne nie przynoszą zamierzonego skutku? Co zrobisz?


@niezdiagnozowany: To zadanie dla mądrzejszych ode mnie. Na pewno większa dostępność żłobków i przedszkoli - darmowych lub nie, mniejsza o to - pomoże poprawić dzietność.
@niezdiagnozowany wystąpię trochę w roli adwokata diabła:

za te 30-40 lat kiedy będziemy głównie społeczeństwem głównie starych dziadków:
kto będzie pracować na emerytury?
kto będzie pracować na opiekę na szpitale zajmujące się starszymi schorowanymi ludźmi?
kto będzie się w tych szpitalach/domach starców nami opiekował?

w razie deficytu miejsc kto powinien otrzymać pierwszeństwo do opieki? ktoś kto się przysłużył do kontynuacji pokoleniowej, czy ktoś kto w tym przypadku nic nie zrobił, a wszelkie