Wpis z mikrobloga

Ale mnie nosi jak czytam komentarze o #500plus. W większości są negatywne, ale są miliony lajków na FB pod tym jak ktoś mówi nie no pincet plus głupi pomysł, ale powinny być za to darmowe żłobki i przedszkola, nie no pincet powinno być tylko dla pracujących.

#!$%@? czy zrobienie sobie kaszojada to jest jakis społeczny problem, że każdy musi się do tego dokładać? Zrobiłeś dzieciaka to widocznie cię było na niego stać, a nie teraz wyciągasz łapę po moje ciężko zarobione pieniądze, jak cię nie stać to nie rób dzieci.

Potem się ludzie dziwią, że płacenie podatków jest unikane. Przecież zabieranie pieniedzy innym, żeby dać drugim pod przymusem, to zwykła kradzież i żadne górnolotne hasła o redystrybucji tego nie zmienią. #antynatalizm
  • 149
  • Odpowiedz
Ja sobie osobiscie place skladki na emeryturę, na NFZ rowniez


@niezdiagnozowany: i myślisz, że te składki idą na twoją emeryturę? xD

nie wiadomo, co to bedzie jak to pokolenie bedzie w wieku produkcyjnym. Moze wyjada zagranicę, moze wywalą sie do gory bruzchem i beda chcieli miec dochod bezwarunkowy, a moze nie beda musieli juz pracowac.


@niezdiagnozowany: większość nie wyjedzie za granicę, większość będzie pracować nawet przy dochodzie gwarantowanym. Jeśli nie
  • Odpowiedz
@ciemnienie: no ten argument mnie przekonal naprawde dzieki.

Zobaczymy jak bede spiewal np za 15 lat, jak bede mial np powazne problemy z sercem i jak przepalanie kasy na programy, które maja sluzyc zwiekszeniu przyrostu naturalnego wplyną na wskaznik urodzin w Polsce, a jak na sluzbe zdrowia, która powinna mnie leczyc.
  • Odpowiedz
@rzuf22:

i myślisz, że te składki idą na twoją emeryturę? xD


no to skoro nie idą, to nalezy zrezygnowac z tego systemu, skoro sie nie sprawdza.

większość nie wyjedzie za granicę, większość będzie pracować nawet przy dochodzie gwarantowanym. Jeśli nie trzeba będzie pracować to pewnie dlatego, że została zapewniona edukacja, na którą wszyscy się złożyliśmy, a jej efektem są odkrycia naukowe i postęp technologiczny.


A skąd wiesz? Plus odkrycia naukowe i
  • Odpowiedz
@ciemnienie:

W wymierającej Europie wszędzie wspomaga sie dzietniosc i ida na to podatki oraz ułatwienia.


I jak idzie? Jak te skutki i ułatwienia wpływają na dzietność w Europie? Wyłączając emigrantów ekonomicznych spoza Europy?

Darmowy żłobek czy kindergeld spowodował, że Hans z Helgą z północnej Saksonii zdecydowali się na piątkę dzieci? O a moze dzieki 500+ dzietność w Polsce wystrzeliła? A moze darmowe przedszkole we Francji spowodowało, ze Bastian z Louise machneli
  • Odpowiedz
no to skoro nie idą, to nalezy zrezygnowac z tego systemu, skoro sie nie sprawdza.


@niezdiagnozowany: nigdzie nie piszę, że się sprawdza. Jednak jest to zupełnie osobna kwestia. Ty teraz składasz się na obecne emerytury, ludzie później będą się składać na twoją. To płacisz więcej nic obecni emeryci płacili, i potem ludzie będą płacić więcej niż ty płacisz obecne.

Bardzo górnolotne słowa, patrząc na to, które miejsca w rankingach zajmują czołowe
  • Odpowiedz
@rzuf22:

nigdzie nie piszę, że się sprawdza. Jednak jest to zupełnie osobna kwestia. Ty teraz składasz się na obecne emerytury, ludzie później będą się składać na twoją. To płacisz więcej nic obecni emeryci płacili, i potem ludzie będą płacić więcej niż ty płacisz obecne.


Ale ja sie na nic takiego nie zgadzalem xD. i powiem Ci wiecej te mlode osoby tez sie na nic takiego nie zgadzaly, powiem Ci wiecej, ze
  • Odpowiedz
#!$%@? czy zrobienie sobie kaszojada to jest jakis społeczny problem, że każdy musi się do tego dokładać?


@niezdiagnozowany: problemem jest to, że mnóstwo ludzi, w tym Ty teraz, patrzy nie dalej niż na czubek swojego nosa.

Dla przykładu nigdy nie korzystałem z pomocy straży pożarnej. Tylko jeden raz w życiu dzwoniłem na straż, gdy sąsiadowi piorun trzasnął w stodołę. Więc po co mi ta straż? Po co mam się do niej
  • Odpowiedz
@Majku_:

problemem jest to, że mnóstwo ludzi, w tym Ty teraz, patrzy nie dalej niż na czubek swojego nosa.


przeciez zawsze tak bylo jest i bedzie, osoby co chca miec darmowe przedszkole i zlobek, to co nie patrza na czubek wlasnego nosa?

Dla przykładu nigdy nie korzystałem z pomocy straży pożarnej. Tylko jeden raz w życiu dzwoniłem na straż, gdy sąsiadowi piorun trzasnął w stodołę. Więc po co mi ta straż?
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: mam cię na czarno z dopiskiem "baituje" i w sumie patrząc na aktywność to nie pomyłka xD

ale patrząc na "komentarz" twoj dot. darmowych żłobków czy przedszkoli,

samo miałeś pewnie możliwość korzystania z darmowej edukacji (trzeba bylo korzystać) ale darmowe żlobki to "reee, jak cie nie stać to nie rób dzieci"

no, to tyle w sumie, baicik dobry bo odpisalm, 2/10
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: pieprzysz bzdury ale zacznijmy od poczatku:

#!$%@? czy zrobienie sobie kaszojada to jest jakis społeczny problem, że każdy musi się do tego dokładać? Zrobiłeś dzieciaka to widocznie cię było na niego stać, a nie teraz wyciągasz łapę po moje ciężko zarobione pieniądze, jak cię nie stać to nie rób dzieci.


@niezdiagnozowany: mam dziecko, pobieram 500+ i stac by mnie bylo jeszcze na dwojke czy trojke dzieci w sensie takim,
  • Odpowiedz
Ale czy Ty tego nie rozumiesz, ze ci ludzie ktorzy chca to i tak sobie zrobia dzieci, a ci ktorzy nie chca tego nie zrobią xD? Zaden darmowy zlobek w tym nie pomoze.


@niezdiagnozowany: ok, czyli świat jest prosty, czarno-biały i są tylko ludzie, którzy sobie zrobią dzieci oraz ci, którzy nie chcą, a nie ma nic pomiędzy? Nie ma ludzi, którzy się wahają z tego, czy innego powodu? Którzy zastanawiają
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany po pierwsze z tego co wiem 500plus wcale nie zwiekszylo dzietnosci. W sumie na tym moznabt bylo zamknac temat xD. To tylko kielbasa wyborcza opakowana pretekstem walki z problemem demograficznym.
  • Odpowiedz
@elo_:

samo miałeś pewnie możliwość korzystania z darmowej edukacji (trzeba bylo korzystać) ale darmowe żlobki to "reee, jak cie nie stać to nie rób dzieci"


no moja mamusia i tatuś bulili za żłobek i przedszkole akurat i nie ma wt ym nic dziwnego, bulili tak jak miliony innych rodziców. Jakoś to bulenie nie spowodowało, że nie chcieli miec dzieci, tak samo jak miliony innych rodziców, pora zmierzyc sie z rzeczywistoscia, ze
  • Odpowiedz
Ja tylko pragne przypomniec, ze ci co mieli "boski mandat" to wlasnie byli utrzymywani z pracy chłopów i podatków płaconych przez ich panów, wiec malo co sie zmieniło. Teraz boski mandat maja osoby, ktore maja bombelki, bo im sie nalezy, wiec argument lekko nietrafiony.


Normalni ludzie chca innym zapewnic darmowe zamieszaknie posilki xD? Co ty chlopie gadasz XD? Przeciez to jest wlasnie powrot do tego twojego boskiego mandatu, tylko teraz kto inny
  • Odpowiedz