Wpis z mikrobloga

Mireczki, po ostatniej setce (a w zasadzie w jej trakcie) doznałem dość nieprzyjemnej, a przede wszystkim irytującej kontuzji - otarcie dupska, które póki co uniemożliwia mi jazdę.
1. Z tej "okazji" mam pytanie, jak temu zapobiegacie. I pytam tylko i wyłącznie o kwestie kosmetyków, bo siodełko jest git, ustawienie git, spodenki git. Po prostu - pierwszy bardzo ciepły dzień i mamy efekt.
W zeszłym roku talkowałem alantanem, trochę pomagało, ale nie w 100%. Zawsze jakieś drobne podrażnienia wychodziły.

2. Druga kwestia - techniczna. Skrzypiące bloki pedałów (ośki są ok, przeserwisowane). Gdzieś czytałem, że dobrze zastosować olej silikonowy (silikon w sprayu). Ktoś testował i podzieli się wiedzą w jaki sposób ewentualnie stosować?

Podziękował!
#szosa #rower
  • 16
@i-marszi: akurat sudokrem mocno barwi gacie i nie schodzi tak łatwo, po praniu wkładka zmienia kolor na bardziej wyblakły. No i przechodzi zapachem
@schneiper polece assosa chamois creme, tani nie jest ale robi robotę
@schneiper: 1. sudocrem - przed i po.
2. ja psikam wd40 na pedały i bloki a następnie przecieram szmatką aby zebrać nadmiar. Na około miesiąc jest spokój.
Przed jazdą:
1. dbamy o higienę - nie mówię żeby myć się przed jazdą, ale chociaż dokładnie oblecieć wrażliwe rejony nawilżanym papierem toaletowym "do czysta" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. gruba warstwa Assos chamois creme. Dość drogi, ale warty swojej ceny

Po jeździe:
1. spodenki pierzemy po powrocie zanim jeszcze wyschną + myjemy się
2. Sudocrem prewencyjnie
@beastofmisery Pa co my tu mamy. Kolejny magiczny trik naszego Poematixa idealny temat na kolejny numer.
Magiczna mikstura, mleczko do ciała, żel do anala.
3 magiczne triki na ustawkę wielkich chłopów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)