Wpis z mikrobloga

Czołem #nocnazmiana
mirko zostało zdominowane przez przegrywów, więc dla odmiany #chwalesie ;P

Dawno nie gościłem u siebie tak licznie reprezentowanej rodziny nadlaptopów.
Od dołu:
W541
T440p
T450s
T460s
T470s
Trzy ostatnie w najbliższym czasie będą szukać nowego domu ;) Koneserom i tym co się znają nie trzeba ich przedstawiać. Dodam jedynie, że każdy z nich ma baterie w świetnym stanie.


#laptopy #lenovo #thinkpad
Richtig_Piwosz - Czołem #nocnazmiana 
mirko zostało zdominowane przez przegrywów, wię...

źródło: ThinkPad W541 T440p T450s T460s T470s

Pobierz
  • 38
ThinkPady to podlaptopy ze względu na umiejscowienie Fn. (°°

@ZygmnuntIgthorn: @dzek:
W biosie można zamienić miejscami FN z Ctrl. Cieszę się, że mogłem pomóc ;)

@dktr:
Rozumiem, że przeoczyłeś fotę z rzeczywistymi parametrami poszczególnych baterii -> Battery report Nie dziękuj ;]

@jasha: Tą niedogodność można zmienić w biosie ;)

@ZycieToMem:
Mój egzemplarz "kolekcjonerski" T440p -> i7-4710MQ 16
@Vayloren: to samo tutaj, siedze na thinkpadach od 6 lat i ciągle się coś #!$%@? albo pękają części obudowy. Jakość wykonania jest mizerna według mnie.
Bateria i klawiatura faktycznie bardzo dobre, ale reszta pozostawia wiele do życzenia
Pozdrawiam, ale ja jednak jestem zwolennikiem serii X200 ze względu na rozmiary. X260 kupiony używany w 2018 za 300 funtów + 50 funtów klawiatura. Bardzo ładny, lekki, mały. Obecnie służy tylko w salonie do winampa+youtuba i na wyjazdach. Dopóki nie padnie, albo będzie zbyt słaby by odtworzyć yt (i3 6100U) na pewno się go nie pozbęde.
@Richtig_Piwosz: po prostu procek 6 gen który tam siedzi nie obsługuje natywnie nowszych kodeków typu av1 chyba oraz H265. Nie siedzę jakoś mocno w temacie ale zobaczyłem że YT u mnie właśnie zmienia na starsze. Na nowszej gen normalnie nowsze kodeki śmigają, a tak to do jakiegoś prostego cada, gierek typu terraria czy szukanie internetowych rzeczy jest git, ale 1080p zasysa pałę i procek dochodzi do 85 stopni gdzie na idlu
@Nogi_wenza:
Trudno mi ocenić coś, koło czego nawet nie stałem ;|
Opierając się na jednorazowym przykładzie mogę jedynie powiedzieć, że są Lenovo i lenowo.
W zeszłym roku wpadł do mnie znajomy ze stosunkowo nowym lenovo, może dwuletnim. Kiedy się już udało go rozłupać. Moim oczom ukazała się płyta główna o powierzchni mniej więcej 1/4 powierzchni całego lapka. I z jednym zajętym bankiem pamięci (nie miał kości wlutowanej + bank).
Jak
@Richtig_Piwosz Czy uda Ci się wrzucić dziś info o nadlapach na OLX? sprawdzałem już 4 razy i nic :))

Co do klawy qwertz, czy to nie jest czasem kwestia wydlubania i podmianki 2 klawiszy?

A z battery report na pewno skorzystam i dam znać jak wynik.

Dzięki!
@Pan_Slon:
Jeszcze 3 godziny temu o nim nie pamiętałem :) Przypomniał mi się przy temacie lapków z dedykowaną grafiką.
Czy porada jest gratis? ;)

Nie znam orientacyjnego kosztu naprawy. Ale chętnie się dowiem przynajmniej rząd wielkości.
Generalnie najchętniej bym go spieniężył. Tylko kwestia czy w takim stanie czy inwestować w niego.
Bateria ma 395 cykli i status normalny. Pozostałe parametry np. coconutBattery jeśli temat Cię zainteresuje.
RichtigPiwosz - @PanSlon: 
Jeszcze 3 godziny temu o nim nie pamiętałem :) Przypomniał...

źródło: MacBook Pro 15 2019

Pobierz
@nbqbio:
Zwykle po wrzuceniu coś na bazar uprzejmie o tym donoszę na mirko. Niestety nie zawsze mogę poświęcić tyle czasu na zabawę ze sprzętem ile bym chciał. Napisz na PW, który egzemplarz by Cię interesował to zrobię mu foty aparatem, dostaniesz pełną specyfikację i będzie punkt zaczepienia co do szczegółów.
@Ha1rless:
W między czasie namierzyłem kolejny lapek z dedykowaną grafiką.
MacBook Pro 15'' 2018
i7 2,2 GHz 16 DDR4 Rodeon Pro 555X 4 GB 500GB SSD
Niestety miał mniej szczęścia niż jego młodszy brat i bez zewnętrznego monitora się nie obejdzie.
@Richtig_Piwosz: kolego, widzę masz wiedzę.
Jak wygląda dostępność i ceny części zamiennych do nowych x1 carbon/extreme, z16 czy t14? Myślę żeby sobie sprawić taki i zastanawiam się czy nowsze modele to nie są jakieś wyjątki od tej reguły łatwego serwisu.
@glos_zenady:
Co do zasady sprowadzam sprzęt poleasingowy, czyli już taki po gwarancji. I z założenia w całości, nie wymagający dodatkowego nakładu pracy i środków. Na ogół wybrany spośród większej ilości. Reszta trafia do kontenera i jest przywożona przez większe podmioty, które np. z setki laptopów składają 50 sztuk "A+".

Czasami jednak zdarza się wypadek (czytaj: transport spada z podajnika taśmowego albo kurier najeżdża na paczkę) i taka igiełka -> MacBook Pro
W biosie można zamienić miejscami FN z Ctrl. Cieszę się, że mogłem pomóc ;)


@Richtig_Piwosz: wiem, używałem, ale nie o to mi chodzi. Cały układ klawiatury jest słaby. Choć to nie jest żaden wyjątek w sumie