Wpis z mikrobloga

Waloryzacja 500+ to był pewnik i zapamiętajcie moje słowa ŻADNA partia polityczna nie zlikwiduje 500 czy 800, w tym konfederacja. PiS otworzył puszkę pandory i usunięcie tego benefitu to polityczne harakiri.

A wzrost popularyzacji #konfederacja nie wynika z nagłego wolnościowego przypływu polaków a graniu na narodowych i antyukraińskich sentymentach tej partii.

Liczba wolnościowców w polsce jest stała i wynosi około 5% głosujących czyli około 2.5% polaków.

Liderami konfederacji są członkowie ruchu narodowego i takie osoby jak braun. Postulaty wolnościowe to tylko kiełbasa wyborcza żeby ściągnąć do siebie ten elektorat, ale znowu zobaczycie, że jak konfederacja wejdzie do koryta to już taka wolnościowa nie będzie.

Polska nigdy nie miała "liberalnego" anglosaskiego ducha do kapitalizmu. I tu kaczor miał rację. #polityka
  • 16
A wzrost popularyzacji #konfederacja nie wynika z nagłego wolnościowego przypływu polaków a graniu na narodowych i antyukraińskich sentymentach tej partii.


@MangoLon: bledne zalozenie wiec caly wpis jest bledny. Zauwaz ze rzadko kiedy juz ktos w ogole wspomina "wolnosciowcow" bo to juz nie jest priorytet. Priorytetem jest brak socjalu i ratowanie resztek zwlok gospodarki naszego kraju. Ludzie maja kompletnie w dupie co putin dzisiaj jadl na obiad i o ile tusk chce
  • 1
@Bloodhorn: Widać, że jesteś idealistą jeszcze. Jak byłem 10 lat młodszy to pewnie napisałbym jak ty, ale niestety sam na własne oczy przekonasz się, że to nie jest prawda.

Ten projekt ustawy mentzena to może jara wykopków ale większość głosujących na konfederacje ma to serdecznie w dupie. I wiadomo że ten projekt ma dosłownie 0 szanse na realizację mimo że nie jest głupi, ale to jest zwykła kiełbasa wyborcza rzucona w
@MangoLon: nie rozumiesz tego co wrzuciles. "Stop ukrainizacji Polski" nie odnosi sie do tego ze ukraincy zaczeli przyjezdzac tutaj tylko do tego ze polski rzad traktuje ich lepiej niz wlasnych obywateli. Ty musisz na emeryture zapieprzac 25 lat i dostaniesz ochlapy a ukrainiec za tydzien roboty dostanie emeryture i to wieksza od ciebie. Do tego benefity dodatki sraty pierdaty a to wszystko na nasz koszt.

Nie warto sie kierowac antykonfederacka propaganda
  • 1
@Bloodhorn pogadaj sobie z normikami z poza wykopu którzy głosują na konfederację. zdziwisz się i to srogo dlaczego chcą zagłosować. Argumenty podatkowe są na samym dole powodów xd

poza tym za dwa lata pogadamy i zweryfikujemy realne działania konfederacji bo do sejmu się dostaną.

wykop to jest zawsze ideologiczna bańka, odkąd tu byłem zawsze byli tu korwinowcy którzy copowali że są dużą grupą, a poza wykopem to ich praktycznie nie ma.

będę
@MangoLon: nie zdziwie sie bo nie wiesz o czym piszesz. Rozmawiam z takimi osobami na codzien. Kazdy ma kompletnie w dupie zdanie czlonkow partii na temat aborcji i to ze braun sobie zrobil kiedys zdjecie z ruskiem.

Jezeli trafi sie ktos kto konfederacji nie popiera to dyskusja konczy sie jednym pytaniem:

Powiedzmy ze konfederacja dostaje w wyborach 35% i deklasuje reszte. Co oni moga w tym kraju spieprzyc co nie jest
  • 0
Powiedzmy ze konfederacja dostaje w wyborach 35% i deklasuje reszte. Co oni moga w tym kraju spieprzyc co nie jest jeszcze spieprzone?


@Bloodhorn: A słyszałeś co gadał bosak przed tym jak się politycznie wygładził albo braun? Chyba nie. W konfederacji to członkowie RN mają najwięcej władzy a nie korwinowska podnoga liberalna. Dlatego bosak jest liderem partii a nie mentzen. Mentzen co sam bosak przyznał w tym hipotetycznym rządzie byłby ewentualnie ministrem
@MangoLon: nie wiem po co sie produkujesz. Rzucasz jakimis swoimi przekonaniami ze mentzen nic nie znaczy i ze panem jest bosak ciagle insynuujac ze jestem dzieckiem i niczego nie wiem i nigdy nie slyszalem o mlodziezy wszechpolskiej po czym konczysz rzucajac wynik bosaka w internetowym tescie.

Gargantuicznych rozmiarow ilosc bzdur mnie pokonala. Wygrales.
  • 1
@Bloodhorn Wolę uznać cię za dziecko niż za ignoranta. Genezy powstania konfederacji można nie znać, historii polityków którzy wywodzą się z skrajnej prawicy też nie, ale jeśli to wszystko wiesz i głosujesz na nich to jesteś takim samym typem wyborcy jak wyborcy PiSu. Widzisz tylko to co chcesz widzieć i tyle.

I będzie znowu płaku płaku że mnie oszukali. A narodowcy nigdy nie ukrywali kim są.
@MangoLon: mentzen nie mówi o zniesieniu 500+ tylko o braku jego waloryzacji co przy takiej inflacji szybko ubije ten dodatek.
Co do tych głosujących. Wśród znajomych czy rodziny, jeśli ktos chce głosować na konfe to z powodów „PiS i PO już miało swoje szanse”, „najmniejsze zło”, „za dużo zabierają” itp. Fakt, gospodarczo interesuje to może polowe albo i mniej(głównie ludzie chca, aby nic więcej nie dawać i tyle), ale z tych
@MangoLon: mnie się wydaje, że wzrost poparcia konfederacji wynika z pójścia Tuska w rozdawnictwo. (Być może zrobili badania i bez tego wyborów nie wygrasz).

Bo tradycyjnie platforma/nowoczesna były kojarzone z nie radykalnym liberalizmem gospodarczym. A teraz oni się licytują z pisem kto ile da.

A że korwin i braun siedzą w szafie, to konfederacji trochę rośnie, bo zagospodarowali część wyborców po, dla których liberalizm gospodarczy jest istotny, a są umiarkowani światopoglądowo.
  • 0
Co do tych głosujących. Wśród znajomych czy rodziny, jeśli ktos chce głosować na konfe to z powodów „PiS i PO już miało swoje szanse”, „najmniejsze zło”, „za dużo zabierają” itp. Fakt, gospodarczo interesuje to może polowe albo i mniej(głównie ludzie chca, aby nic więcej nie dawać i tyle), ale z tych osób co znam nigdy nie słyszałem nic o narodowościowych czy antyukraińskich poglądach.


@Tigermass: Wczoraj jeszcze w nocy sobie trochę pogrzebałem
  • 0
Jeszcze dodam że jeśli chodzi o sprawy obyczajowe to pis jest dużo mniej radykalny niż konfederacja więc pewne jest to, że jeśli chodzi o większość spraw obyczojowych to pis będzie w sojuszu z konfederacją. Co do gospodarczych to moim zdaniem konfederacja dosłownie nic z tego nie wprowadzi i po dojściu do koryta możliwe, że będzie rozłam i może się skończy jak z kukizem, że pis wchłonie część konfederacji.