Wpis z mikrobloga

@Rst00: Tak btw to szacunek za poziom dyskusji, bo nie raz spotykam się tutaj z pyskówkami zwłaszcza gdy chodzi o politykę.

- PIS to najgorsza z możliwych opcji
- Na konfę a raczej na KNP to ja sam kiedyś głosowałem. Ale teraz kompletnie im nie ufam. Korwin to demagog a kto wie czy nie ruski agent. Braun to już na pewno ruski agent. Bosak to fanatyk religijny mający za wzór Dmowskiego
@Syn_Tracza: Konfa mówiła, że wystarczy poczekać i inflacja to zje. I nie będzie buntów. Więc tak, nie bezpośrednio, ale wg. tego co mówili dążyłaby do likwidacji tego świadczenia.
No na pewno nie Konfederacja. Oni nigdy nie powiedzieli, że to zwlikwidują.


@Syn_Tracza: socjaliści wyhodowali sobie społeczeństwo które nie potrafi wyobrazić sobie innego życia bez socjału - a pod socjał podciągane jest dosłownie wszystko co wspólne, włącznie z tzw "darmową służbą zdrowia"

Pytanie analogiczne: czy jest "darmowa służba OC" - jak każdy posiadacz płaci obowiązkowe OC to czy to też jest socjalizm?

Albo jak płacimy w podatkach na służby mundurowe?

Czy
@Maly_Jasio: no jesteśmy w końcu na wykopie więc rynsztok się zdarza często, ale ja lubię dyskusje merytoryczną i bez bluzgów czy wyzywania. Każdy głosuje na partie jaką chcę ale głosowania non stop na PiS czy PO po prostu nie rozumiem. Ludzie od lat wybierają tych samych leśnych dziadków, którzy chcą tylko dorwać się do koryta i nie chcą zrobić nic dla ludzi.

Co do konfy to ja wiem że tam są
światopoglądowo, gospodarczo już tak


@youngboomer: Konfa to światopoglądowi reakcjoniści, a gospodarczo tłumoki. Ich "program" (którego nie mają, ale chodzi o ten zbiór sloganów i staram się go wyczytać z wywiadów) to raczej ekonomiczny populizm, który zrobiłby więcej złego niż dobrego dla gospodarki. Czy ich plan ekonomiczny jest liberalny to też można się kłócić.