Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proces myślowy ludzi chcących wprowadzać w życie takie ludobójcze pomysły:

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38450631-projekt-ordo-iuris-wiezienie-za-korekte-plci

Obecnie osoby niepełnoletnie mogą poddawać się zabiegom związanym z korektą płci biologicznej za zgodą rodziców. Miałoby to stać się zakazane i obwarowane grożącą lekarzowi sankcją trzech lat więzienia. Prace nad zakładającym to projektem ustawy kończy Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Członek zarządu instytutu Rafał Dorosiński informuje nas, że projekt zostanie opublikowany w maju, najpóźniej w czerwcu.


Prace są pokłosiem głośnego wpisu blogera Łukasza Sakowskiego, geja, który twierdzi, że jako młody chłopak został zmanipulowany przez transseksualistę. Ten miał namówić go do długoletniego przyjmowania hormonów, co spowodowało duże szkody w zdrowiu fizycznym i psychicznym młodego mężczyzny.


@LukaszSakowski w młodości podjął się prób tranzycji na własną rękę bez konsultacji i badań lekarskich, więc powinno się zakazać tego procesu całkowicie, nawet pod obserwacją specjalistów? Przecież taki zakaz doprowadzi do tego, że ludzie będą się diagnozować i łykać piguły tak samo jak Sakowski, z pomocą osób trzecich, na oślep. To jest tak niedorzeczne, że aż ręce opadają. Ale wiadomo, tu nie chodzi o kolejny kroczek do wprowadzania katolickiej dyktatury, a nie o dobro ogółu. Konfederacja i PiS zapewne na samą myśl klaszczą uszami.

#bekazprawakow #neuropa #lgbt ##!$%@? #pis #bekazpisu #ordoiuris #bekazkatoli
Pobierz
źródło: 23wesdxc
  • 63
A osoby transpłciowe chcą zmieniać gender, czy sex? Sex tylko w niektórych aspektach.


@ziumbalapl:

jakie znaczenie ma co takie osoby chca zmieniac, skoro twoj komentarz odnosie do kobiet czyli przedstawicielek konkretnej plci biologicznej ?

Ale jakie dogmaty? Ja po prostu rozumiem co mówi nauka w temacie determinacji płci - nie ma mowy o wierze, skoro mam dowody empiryczne XD


na co masz dowody empiryczne skoro w poprzednim komenarzu powolujesz sie na
jakie znaczenie ma co takie osoby chca zmieniac, skoro twoj komentarz odnosie do kobiet czyli przedstawicielek konkretnej plci biologicznej ?


@ChrobryLubiBobry: ????

na co masz dowody empiryczne skoro w poprzednim komenarzu powolujesz sie na pojmowanie plci przez kulture, czyli czynnosc czysto uznaniową i subiektywną ?


Na to, że determinacja płci nie ogranicza się do zwrócenia uwagi na jedną, czy dwie cechy, no i najważniejsza jest samoidentyfikacja, czyli to jaką płeć chcemy
no i najważniejsza jest samoidentyfikacja


@ziumbalapl:

no #!$%@? XD

zacznij sie samoidentyfikowac jako orzeł i sprawdz jak daleko zalecisz.

Subiektywne uczucia maja to do siebie ze nie maja wplywu na swiat rzeczywisty, i stad wlasnie medycyna (przynajmniej na razie, bo niewykluczone ze w przyszlosci pod wplywem łysenkistów przestanie) decyduje o tym, ze hipochondrykow nie leczy sie lekami tylko placebo, bo wbrew temu co im sie wydaje nie sa chorzy.

w koncu
zacznij sie samoidentyfikowac jako orzeł i sprawdz jak daleko zalecisz.


@ChrobryLubiBobry: Oho, widzę, że nie mam co marnować czasu na traktowanie Cię poważnie, skoro mylisz psychozę z dysforią płciową - ok, będę traktować jak ucznia szkoly specjalnej xD

Od poczatku istnienia slowa 'kobieta' i jego ekwiwalentow w innych jezykach kobieta to kobieta a nie to co przejawia jakies cechy.


Co to kobieta? Jakie człowiek musi mieć specyficzne cechy, by być kobietą?
@ziumbalapl:

Co to kobieta? Jakie człowiek musi mieć specyficzne cechy, by być kobietą? :D


kobieta od poczatku istnienia tego slowa oznacza osobnika ludzkiego plci zenskiej

Oho, widzę, że nie mam co marnować czasu na traktowanie Cię poważnie, skoro mylisz psychozę z dysforią płciową


quid pro quo traktuje Cie jako ucznia szkoly specjalnej skoro masz problemy z czytaniem uniemozliwiajace zrozumienie analogii pokazujacej, ze Twoje subiektywne odczucia nie maja wplywu na to czym
kobieta od poczatku istnienia tego slowa oznacza osobnika ludzkiego plci zenskiej


@ChrobryLubiBobry: Fajnie - ważniejsze jest to jakie cechy musi mieć. Odpowiesz, czy może przyznasz, że jednoznaczna determinacja jest trudna i musi brac pod uwage tozsamosc plciowa, jak mowi wspolczesna nauka (patrz linki kilka komci wyzej)?

Twoje subiektywne odczucia nie maja wplywu na to czym jestes ani czym nie jestes


Zapomniałeś odpowiedziec co ma wplyw xD
@ziumbalapl: trochę temat podobny do legalizacji narkotyków - brak legalizacji część potencjalnych odbiorców zniechęca, inna część bierze wymieszane gówno i ma problemy. Dopóki nie wiemy jak leczyć dysforię u źródła ciężko jest tutaj znaleźć idealne rozwiązanie, bo ani korekcja płci takim nie jest, ani jej kategoryczne zabronienie. Wolałbym jednak trzymanie się maksymalnie rygorystycznych kryteriów diagnostycznych i legalne, ale rzadkie dopuszczanie do takich ingerencji. Niestety temat jest obecnie ekstremalnie obciążony emocjonalnie z
@Wap30: Tylko takie podejście z tym legalnym ale rzadkim dopuszczeniem już stosowano od wielu lat, problem jest taki że wiele osób zostało przez to odrzuconych.

Na razie najlepszy model posiada https://www.ama-assn.org i to jest właśnie affirmative care, gdzie dziecko przechodzi długie badania i jeśli zostanie stwierdzona dysforia przepisywane są blockery żeby dać czas do namysłu.

Wszelkie poluzowanie tego modelu jest niebezpieczne i powinno być robione tylko przez doktorów medycyny jeśli mają
Na razie podejrzenia są co do ilości hormonów które dziecko otrzymuje w łonie matki, ale czy to faktycznie tak jest...


@Kwadrat_7: a to ciekawe, nie słyszałem o tym efekcie. Nadal wtedy pozostaje problem z ludźmi już poza łonem. Zgaduję że dopóki nie będziemy w stanie modyfikować z chirurgiczną precyzją wewnętrznego stanu mózgu człowieka (jak fundamenty osobowości/tożsamości czy przekonania kluczowe), prawdopodobnie pozostaniemy z rozwiązaniami które nikomu nie dają pełnej satysfakcji, powodują nieodwracalne
@Wap30: Dla uściślenia, lekarze którzy mnie diagnozowali byli w uk - Tavistock (na których była nagonka) i lekarze w niemczech (trans przyjaźni). NIe mam doświadczenia z lekarzami w Polsce. A do niedawna wymagano tzw testu codziennego czyli osoba badana ma dalej oryginalne hormony resztki zarostu itd i ma pokazywać się publicznie typowo kobieco.
Jak dla mnie to to był sadyzm
no jak to? Pisales ze jak sie czegos zakaze to ludzie i tak beda to robic, tylko potajemnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@yhbgrobdoivbvwamsv: Wybacz, nie rozumiem. Ja piszę o tym, że konserwy chcą odciąć ludzi od MOŻLIWOŚCI LECZENIA, czyli w przypadku osób trans, które wymagaja tranzycji medycznej, czegoś niezbędnego do normalnego życia. Ty z kolei piszesz o posiadaniu broni, które w ogole nie jest do życia niezbedne.
@yhbgrobdoivbvwamsv: @yhbgrobdoivbvwamsv: Jasne najlepsi lekarze się mylą, bo.... konserwatyści, ordo szuris i ty wiesz lepiej

Poczytaj co się dzieje ze zdrowiem psychicznym kobiet z PCOS (kiedy ciało produkuje testosteron) i co się dzieje ze zdrowiem psychicznym mężczyzn kiedy takiego testosteronu nie produkują a nawet jak reagują na estrogen (np Alan Turing) albo David Reimer

Możesz też poczytać o Norah Vincent i jej eksperymencie kiedy udawała faceta,

Being Ned had worn
podpowiem - w tym fragmencie masz juz dwa klamstwa


@yhbgrobdoivbvwamsv: Gdzie? Nie widze zadnego.
- fragment "chcą odciąć ludzi" jest prawdą, gdyż Ordo Iuris chce odciąć osoby trans od możliwości leczenia. Mówi o tym fragment artykulu:

Obecnie osoby niepełnoletnie mogą poddawać się zabiegom związanym z korektą płci biologicznej za zgodą rodziców. Miałoby to stać się zakazane i obwarowane grożącą lekarzowi sankcją trzech lat więzienia.

- fragment "MOŻLIWOŚCI LECZENIA" odnosi się do
@sepuqqu: Nazywajmy rzeczy po imieniu, nie masz pojęcia o czym mówisz. Ignorujesz lata nauki i traktujesz wiedzę medyczną jako eksperyment.
https://whatweknow.inequality.cornell.edu/topics/lgbt-equality/%20what-does-the-scholarly-research-say-about-the-well-being-of-transgender-people%20/

W mojej opinii ogólnie to powinno być nielegalne, ale skoro jesteśmy wolnymi ludźmi to niech dorośli ludzie robią sobie ze sobą co chcą, natomiast od dzieci #!$%@?ć.


A doktorzy nauczyli się odróżniać dzieci trans od innych i doszli do wniosku że jednak trzeba takim dzieciom pomóc przez blockery a potem