Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proces myślowy ludzi chcących wprowadzać w życie takie ludobójcze pomysły:

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38450631-projekt-ordo-iuris-wiezienie-za-korekte-plci

Obecnie osoby niepełnoletnie mogą poddawać się zabiegom związanym z korektą płci biologicznej za zgodą rodziców. Miałoby to stać się zakazane i obwarowane grożącą lekarzowi sankcją trzech lat więzienia. Prace nad zakładającym to projektem ustawy kończy Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Członek zarządu instytutu Rafał Dorosiński informuje nas, że projekt zostanie opublikowany w maju, najpóźniej w czerwcu.


Prace są pokłosiem głośnego wpisu blogera Łukasza Sakowskiego, geja, który twierdzi, że jako młody chłopak został zmanipulowany przez transseksualistę. Ten miał namówić go do długoletniego przyjmowania hormonów, co spowodowało duże szkody w zdrowiu fizycznym i psychicznym młodego mężczyzny.


@LukaszSakowski w młodości podjął się prób tranzycji na własną rękę bez konsultacji i badań lekarskich, więc powinno się zakazać tego procesu całkowicie, nawet pod obserwacją specjalistów? Przecież taki zakaz doprowadzi do tego, że ludzie będą się diagnozować i łykać piguły tak samo jak Sakowski, z pomocą osób trzecich, na oślep. To jest tak niedorzeczne, że aż ręce opadają. Ale wiadomo, tu nie chodzi o kolejny kroczek do wprowadzania katolickiej dyktatury, a nie o dobro ogółu. Konfederacja i PiS zapewne na samą myśl klaszczą uszami.

#bekazprawakow #neuropa #lgbt ##!$%@? #pis #bekazpisu #ordoiuris #bekazkatoli
ziumbalapl - Wytłumaczcie mi proces myślowy ludzi chcących wprowadzać w życie takie l...

źródło: 23wesdxc

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: cały ten hejt jest tak głupi, że to niesamowite, że niektórzy serio w to wierzą xD w ogóle podziwiam za chęci prostowania głupot na wykopie

btw. przeczytałam kilka ostatnich wpisów

@Wap30: stawianie trudnych do osiągnięcia kryteriów diagnostycznych (wnioskuję po "rzadkie") jest bez sensu, ludzi po prostu będą kłamali przy diagnozie, dokładnie to dzieje się już w UK obecnie, gdzie po oczekiwaniu kilka lat w kolejce do specjalistycznej kliniki ludzie są tak zdesperowani, że szukają w internecie co trzeba powiedzieć, aby otrzymać od nich zielone światło xd bo konserwatywny rząd też wymyślił, że mają to być rzadkie interwencje, a ludzi z takim
  • Odpowiedz
  • 0
dzieci i młode osoby mają inne kryteria diagnostyczne, zwykle musza być w terapii przez przynajmniej 6 miesięcy, tożsamość musi być stała, itd. ten model też chyba jest ok, niech lekarze specjaliści ocenią każdy przypadek indywidualnie i jeśli w danym przypadku jest taka potrzeba to nie ma co im wiązać rąk


@NKPL: Wiem, że ta czesc jest nie do mnie, ale i tak odpisze - gdyby każdy tak do tego podchodził, byloby zajebiście. To nie jest tak, że mam pie**olca na punkcie JEDYNEJ SLUSZNEJ WERSJI (TM), że podchodze do tego jak do jakiegoś dogmatu - jeżeli nauka przedstawi dowody na inne metody leczenia, czy radykalnie zmieni zdanie, to nie bede miec problemu z uwagi na konkretne dowody - problem mam z tym, że konserwatyści za metodę leczenia uważają chociażby terapie konwersyjna, a to rodzaj tortury. Problematyczna jest tez patologia w kilku stanach z USA, gdzie się osoby transpłciowe kompletnie odcina od wspolczesnie stosowanej i skutecznej metody leczenia. A to zdaje sie, dopiero poczatek.

nie wiem jak w Polsce, bo u nas lekarze to gówno i często mają wiedzę ze swoich studiów, a to stare dziadki, ale tak się do tego podchodzi generalnie na świecie
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, ciekawa perspektywa. Tutaj mam największą wątpliwość:

konserwatywny rząd też wymyślił, że mają to być rzadkie interwencje, a ludzi z takim problemem jest więcej


@NKPL: fundamentalne pytanie w takim razie - co rozumiemy przez "z takim problemem"? Bo jeżeli odpuszczamy sobie kryteria diagnostyczne, to jedynym fenomenem z jakim możemy ustalić że mamy do czynienia jest dążenie do uzyskania terapii w stronę dostosowania
  • Odpowiedz