Wpis z mikrobloga

  • 5
@sugarette: Dziękuje za komentarz, cieszy mnie to że poprawiłem Ci humor. Ten obrazek ma raczej dla mnie wydźwięk symboliczny, opisujący współczesne czasy. (wbrew pozorom stworzenie bomby atomowej doprowadziło do powstania elektrowni jądrowych dzięki którym masz dziś taki poziom życia jaki masz, a do czego doprowadził feminizm? jeszcze jeden fakt do którego nawiązuje ta alegoria, oppenhimer jako film jest na minusie, a barbie zarabia, ważne pytanie czy my jako społeczeństwo zmierzamy w
@djzidane dzisiejsze społeczeństwo, jego ogromna i przeważająca część wybierze film który wydaje się przystępny dla zwykłego człowieka i może mieć coś z nim wspólnego. musimy zdawać sobie sprawę że gdyby zapytać 1000 losowych ludzi na ulicy przed zapowiedziami obu filmów, o to czy wiedzą co to Barbie i czy wiedzą kim był Oppenheimer, to zdecydowana większość nie miałaby zielonego pojęcia kim był ten człowiek, a z Barbie miałby styczność niemal każdy człowiek.
@sugarette: inżynieria i przedmioty ścisłe kojarzone są z mężczyznami. Nie będę wnikać na ile to wina kultury czy rzeczywistych biologicznych różnić pomiędzy płcią piękną i brzydką. Tak więc jak najbardziej Oppenheimer będzie kojarzył się z męskością.

Barbie, lalka projektowana z myślą o dziewczynkach będzie kojarzyć się z dziewczynkami a nie kobietami. Jakbym miał narzekać na niską jakość tego mema, to raczej zwróciłbym uwagę na spłycenie kobiecości do infantylnej "różowawej postaci". Nie
@djzidane: Przecież Barbie to właśnie wspaniały film o puczu mężczyzn w dyktatorskiej totalitarnej krainie Barbie, o heroicznej i od początku skazanej na porażkę walce ludu który stanął do boju o swoje prawa nawet wiedząc, że nie ma szans. Każdy facet powinien obejrzeć Barbie.
Tymczasem openhaimer to film o jakiejś naiwnej #!$%@? która najpierw dobrowolnie pomagała w konstrukcji bomby atomowej a potem reszte życia płakusiała bo ktoś postanowił faktycznie użyć tej bomby
WujaTHC - @djzidane: Przecież Barbie to właśnie wspaniały film o puczu mężczyzn w dyk...

źródło: FtivJJ8X0AMaxsG

Pobierz