Wpis z mikrobloga

Mam dosyć tego #!$%@? iPhone’a. Kupiłem jakiś czas temu AirPods Pro 2 (1300 złotych w MediaExpert żeby nie było) i wszystko było ok aż do wczoraj. Teraz wyświetla się komunikat że nie można zweryfikować oryginalności słuchawek i do wyboru mam dwie opcje:

- rozłączyć się
- połączyć przez Bluetooth ale bez pełnej funkcjonalności i wyciszenia dźwięków otoczenia.

Myślałem że mnie #!$%@? strzeli, żadne porady, w tym te na stronie Apple nie rozwiązują problemu. Ktoś spotkał się z czymś podobnym?
#iphone #apple
  • 74
@Dfhj: Kiedyś jak były airpods pro 1 to kupiłem w media markcie za 930 zamiast 1250. Teraz różnica za mała, żeby się w to bawić

@zielony_goblin: tylko problem pojawia się ze spadkiem ceny i update'ami. Po 3 latach ten telefon kosztuje już ułamek ceny, a iPhone liniowo spada. No może liniowo było przed inflacją, teraz może i "drożeć".
@kiera1: aż mi się przypomniało jak walczyłem z flagowcem samsunga i radiem samochodowym pionier. Za każdym razem musiałem rozłączyć ręcznie urządzenie i ponownie połączyć. Na oneplusie nie było problemu, na iPhonie nie ma problemu. W samsungach doczytałem był jakiś problem z obsługa jakiegoś kodowania czy standardu bt, już nie pamietam.

A to wifi calling działał raz na trzy razy, a to ktoś po drugiej stronie mnie nie słyszał, a tu problemy
@Gymaholic: jakie aplikacje Ci się wywalają z braku ramu? XDDD
Z wywalającyclmi aplikacjami miałem tylko problem wtedy jak przegrzałem iphone. Ładowarka + case + jakieś granie + upał

Rok 2023 a ludzie dalej podnoszą te same argumenty przeciwko Apple, że drogie, że coś nie działa, że ekosystem tylko z appla a to wszystko od dobrych kilku lat jest nieaktualne a inne flagowe są zazwyczaj droższe. Odświeżcie wiedzę Janusze
Za to jak chcesz sie #!$%@? z softem, modyfikacjami, robieniem z telefonu #!$%@? wszystkiego no to bierzesz androida a potem sie meczysz. Sam wybierasz.


@Instrybutor_z_Orlenu: ale wiesz, że nie musisz robić żadnych modyfikacji, ani #!$%@?ć się z softem?
Bierzesz androida za 700zł wyciągasz z pudełka i wszystko działa.
I co to znaczy robienie z telefonu wszystkiego? To wada, że można użyć androida jako pendrive, albo kierownicy do gier? xD
a podasz chociaż dwa?


@rimyi: google pixele topowe, redmi note 10 pro, dawne nokie z tymi aparatami od zeissa, galaxy 20/21

android ma tą przewagę że ma modyfikowalny soft aparatu dzięki czemu nawet redmi note który jest średniakiem robi dobre foty

nie ośmieszaj się chłopie
@Kajtosz: Dokładnie. Co to w ogóle za gadanie xD Od 10 lat używam telefonów z androidem i nigdy w życiu nie #!$%@?łem się z żadnym softem i używałem tego, co stockowo przyszło z telefonem w pudełku. Zresztą akurat to, że opcjonalnie można bawić się softem to jednak zaleta dla zapaleńców. Ale to wcale nie oznacza, że casual nie może spokojnie pracować na gotowcu z pudełka. Inaczej google z androidem nie miałoby
XDDDDDDDDD a podasz chociaż dwa?


@rimyi: Z dłuższą pracą na baterii to jest mnóstwo, ale z lepszą kamerą to policzy na palcach jednej ręki, a i tak trzeba będzie wskazywać, że np w tym aspekcie wypada gorzej, a w tym lepiej i będzie zależeć od tego jakie kto ma priorytety przy używaniu kamery. Filmy i zdjęcia na japkach to czołówka, a w pewnych aspektach pewnie i top.

przeciez modele samsunga, pixela
@rimyi: s23 ultra, pixel 7 pro

iPhone 14 Pro 256GB kosztuje 7199 zł, Galaxy S23 Ultra 256 GB kosztuje 6199 zł. Galaxy trzyma jakieś 20-30 % dłużej na baterii niż iPhone 14 Pro i robi lepsze fotki. Do tego ma większy ekran.

Pixel 7 Pro 256GB kosztuje 4300 zł i robi zdecydowanie lepsze fotki co ślepe testy na dużych próbach w internecie potwierdzają. Czas pracy na baterii zbliżony do iPhone 14
z tego co wiem to android nie robi takich problemów, możesz kupić telefon z androidem + dowolne słuchawki i będzie działać wszystko co powinno


@Cyslav: apple też nie, ja używam jbl i działają, wcześniej były Marshall i też działały (oba bluetooth, iphone 11). Nie wiem, może te air podsy mają jakieś dodatkowe funkcje i o to op pyta, ale to wciąż problem jednego konkretnego urządzenia.