Wpis z mikrobloga

jestem boomerem i tylko dla mnie eurowizja wygląda tandetnie, czy coś w tym jest? plastikowa pusta scena z ekranami wyświetlającymi jakieś wygaszacze ekranu z windowsa xp i na tej pustej scenie każdy występ to lecący w tle plik audio i jakaś śpiewająca osoba z kilkoma tancerzami wywyijajacymi generyczne aż do bólu figury.
to na być największy ogólnoświatowy konkurs piosenki a w ogóle nie widać tutaj żadnej pompy, energii no nic. podrzędny lokalny festiwal muzyczny jest bardziej energiczny i z jajem.
Nawet w studiu Jaka to melodia bardziej czuć było klimat i energię, jakieś rekwizyty, instrumenty, aktywna publiczność zgromadzona wkoło, a na Eurowizji pusta plastikowa scena.
#eurowizja #przemysleniazdupy
  • 7
@krucjan przecież publikę prawie zawsze słychać. Ci to pompy to mają reguły minimalizujące ilość tancerzy bo w przeciwnym razie bogate kraje by zawsze wygrywały a chyba nie o to chodzi. I nie bardzo rozumiem czy chcesz żeby oni tam po prostu stali i śpiewali czy więcej pompy.
@Zara_wracam ale niech będzie tandeta, ale żeby chociaż było jakoś z fajerwerkami żeby było widać że to jest największy międzynarodowy turniej. na tej pustej scenie występy po trzech tancerzy i laska z mikrofonem to wygląda jak jakiś konkurs zrealizowany dla tvp kultura lecący po telewizji śniadaniowej a nie największy festiwal piosenki na świecie.

oglądając festiwal w telewizji a zwłaszcza takiej rangi to powinno być szoł, żeby człowiek przed telewizorem myślał sobie "kurde
@krucjan: Panie, wyluzuj, to tylko program rozrywkowy dla Europejczyków, a nie muzyczna olimpiada międzygalaktyczna z gigantycznym budżetem ;)

w ten sam sposób można sprowadzić do parteru nawet festiwal San Remo - tylko że tam nie ma nawet ekranów LED, tancerzy i pirotechniki, a zamiast tego pół sceny zajmuje orkiestra, a publiczność siedzi na miejscach przez cały czas jak na pogrzebie, do tego festiwal trwa pół tygodnia po kilka godzin dziennie xd
@rzep_psiego_ogona: ale co ty opowiadasz, przecież ja się nie czepiam o festiwal piosenki regionalnej w Pcimiu tylko o największy międzynarodowy konkurs piosenki na świecie to chyba mam prawo oczekiwiać? xD Biorąc pod uwagę to, że jesteśmy jedyną znaną nam rasą istot rozumnych we wszechświecie, to tak, to jest właśnie muzyczna olimpiada międzygalaktyczna z gigantycznym budżetem.
@krucjan: Jeszcze kilka lat temu tak było. Pamiętam jak w okolicach 2010 oglądało się Eurowizję to czuło się że to coś „większego”. Oprawa, scena, ekrany LED, cała realizacja, organizacja była na niespotykanym poziomie, bardzo nowoczesnym na tamte czasy. Nawet w takich bogatych Stanach Zjednoczonych nie było czegoś podobnego. Teraz już tego nie czuć bo wszystko się upowszechniło i nie robi na nas wrażenia.

Co do występów to pamiętaj że każdy artysta