Wpis z mikrobloga

Najlepsze że nic nie możemy. Dymają nas bez mydła szare eminencje z różnych banków, fedów i innych edców a my szara masa nic nie możemy. W sklepach i tak zapłacimy więcej, kto nie bedzie mógł to zwyczajnie zapierdzieli a w tv będzie się lała bzdurna propaganda antyputinowska i antywojenna co by usprawiedliwić ceny energii. A jak to nie wystarczy to jest jeszcze w zanadrzu #koronawirus jak się społeczeństwo będzie burzyć to się cyknie zakaz wychodzenia najwyzej i będzie się pałować jak się pałowało w 2021. Cyrk dopiero się zaczyna zapnijcie pasy i kupcie sobie książek jak lubicie czytać ale koniecznie w zestawie ze świeczkami.
#gospodarka #polska #inflacja #finanse #polityka #pieniadze #gielda #swiat #bekazpisu #wojna #ukraina
  • 7
@wiem_wszystko: Polska sama robi wszystko co sie da żeby utrzymać inflacje wysoko, dorzucanie pustego pieniądza na rynek plus zadłużanie się gdzie się da nie pomaga. Co do cen energii, rekordowe zyski państwowych koncernów energetycznych to nie przypadek - obecnie cena energii w hurcie to ok 5 gr za kwh, elektrownie ta energie sprzedają po 24 grosze. Wychodzi na to że najbardziej to dyma nas nasz własny rząd.
@wiem_wszystko: najgorzej, że oni mogą i wywołać głód, okaże się że zboża i mięsa, są nie do spożycia przez zanieczyszczenia (np. radioaktywne), przez drogich pracowników innych zbiorów będą trudne, będzie się też blokować import z krajów egzotycznych,
@wiem_wszystko: przecież wystarczy nie wybierać #!$%@? i złodziei do rządu. Ale p0laczki lubią jak mają bat nad sobą. Bo co to za władca co nie gardzi zwykłym ludem. I to jest podejście dużej części pokolenia 40+, co powoduje że im blisko mentalnie jest do Rosjan, którymi sami tak pogardzają. Nadzieja w milenialsach i Zetkach że coś się zmieni.