Wpis z mikrobloga

znacie jakiś sprawdzony krem dla chłopa do ciemnych przebarwień na skorze twarzy? Najlepiej taki który rozjaśni ciemne plamy i bedzie przy okazji chronił skore przed promieniami slonecznymi. Szukałem i niby są jakieś kremy wybielajace ale nigdy nie stosowalem zadnych kremow i kompletnie nie wiem który wybrać.
#rozowepaski #kosmetyki #skora
  • 13
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lileniaa no właśnie nigdy nie używałem i przez to (wedlug dermatologa) porobiły się na mojej twarzy ciemne przebarwienia. Bede używał kremów przeciwsłonecznych spf 50 jak mi zalecono ale może jakis krem rozasni juz powstale przebarwienia?
  • Odpowiedz
@heez Zawsze możesz próbować jakieś kremy i sprawdzic czy działa, nie miałam nigdy problemu z przebarwieniami więc w tym nie pomogę, ale różne kremy są do tego przeznaczone, ale czy pomagają to inna kwestia ;p
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@lileniaa no właśnie nie dopytałem dermatologa czy sam ten krem SPF wystarczy i cos pomoże na przebarwienia ale jak mówisz ze jest też wybielający to moze na razie nie bede kombinowal i pouzywam samego spf :)
  • Odpowiedz
@heez Jak spędzasz dużo czasu na dworze to najlepiej po 4 godz znowu zaaplikować Spf :) u siebie po 3/4 tyg zauważyłam poprawę, oczywiście przy regularnym stosowaniu :D
  • Odpowiedz
  • 2
@heez Jak już masz SPF to na przebarwienia używa się retinol, kuracje kwasowe i trochę wit C.
Albo po prostu zabiegi laserem. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@heez: Ja sprawdzam teraz Acne-Derm ( kwas azelainowy w stężeniu 20% kupisz w aptece) piszą na forach i blogach że działa ja na razie 2 dzień stosuję rano wieczór.
Więc jeszcze jakoś swojego zdania nie mam, jak coś to się przypomnij za jakiś czas to dam ci aktualiazje xd
  • Odpowiedz
@heez: kup sobie z nacomi retinol (jakieś niskie stężenie typu 0,25-0,5%) i krem z wit C. Na początku wieczorem retinol, dzień przerwy, wit C., dzień przerwy, retino, dzień przerwy itd. Jak już zbudujesz tolerancję to możesz usunąć dzień przerwy. Dodatkowo jakieś supernawilżajace kremy (od siebie polecam Oillan med+ albo avene cicalfate, ale ja mam naprawdę turbo suchą skórę) na retinol/wit C po ok. 20 minutach. Na dzień SPF, najlepiej znajdź taki,
  • Odpowiedz