Wpis z mikrobloga

Przerażony byłem cenami za materiał i usługi, gdy robiłem wykończenie domu. Teraz wziąłem się za temat ogrodzenia i jestem jeszcze bardziej przerażony. Do ogrodzenia mamy raptem 25 m frontu działki (reszta jest ogrodzona siatką) i chcieliśmy zrobić coś, co będzie wyglądało estetycznie. No i docelowo będzie bloczek + stalowe przęsła. Wczoraj przyjechał fachura zrobić fundament. Musiał się trochę nakombinować, bo działka jest ze sporym spadkiem. Ostatecznie facet zgarnął 3,5k za robotę. Wcześniej 2 majstrów dało mi wyceny na 4k. Dokładając słupki, deski, druty zbrojeniowe i beton mam już blisko 10k. A zostaje jeszcze kupno bloczków, przęseł, bramy, automatyki i montaż tego wszystkiego. Załamać się można od tego, ile kosztuje wybudowanie niby prostego i krótkiego ogrodzenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#budowadomu #budujzwykopem #ogrodzenia
  • 5
@klintoniusz: mi za 21m WYLANIA BETONU DO DZIURY W ZIEMI zawołali 200zl za samą usługę, do tego jeszcze koparka po mojej stronie na cały dzień bo jaśnie pan fachura nie będzie się schylał i kopał i ewentualnie sobie koparką będą poprawiać. Chcieli też gotowe strzemiona do zbrojenia bo przecież nie będą ich giąć na miejscu xD
Zasugerowałem aby zeszli na ziemie bo cenią się bardziej niż doświadczeni glazurnicy za położenie m2