Wpis z mikrobloga

@pieczarrra: Powiem Ci że z takimi sklepami jest niestety jak z aptekami online. Jedna rzecz ok, inne max przebitka cenowa. Buszując w internecie zawsze znajdziesz dużo tańszy produkt ten samej marki, ceny wahają się o kilkadziesiąt złotych także chyba warto jednak kupować osobno i nawet płacić za dostawę. Tym bardziej jak kupujesz zawsze więcej, jak ja, robię zapasy długoterminowych lepszych produktów, różnie raz na rok, raz na dwa lata.

Trochę mi
  • Odpowiedz
@pieczarrra: No a przecież jak chcesz zrobić jakieś fajne danie innej kuchni to musisz kupić szereg produktów nie podstawowej potrzeby. No i niestety te jakościowo najlepsze są zwykle najdroższe ale warto za nie zapłacić jeśli sie wie co się kupuje.
Obecnie w Polsce najbardziej zarabia się na biedakach którzy kupują podstawowe produkty, gówniane sery bez smaku za 50zł w biedrze, na śmieciowym jedzeniu jest największa przebitka.
  • Odpowiedz
  • 1
@PrettyHotProgrammer Niestety na razie nie mam możliwości kupić choćby najmniejszego "pro" piecyka, więc muszę sobie radzić w zwykłym piekarniku. "Napletana" nigdy nie wyjdzie z niego prawilna, ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. A pobawić się w ulepszanie własnej picki zawsze można, bo mimo wszystko czuć różnice na mące/drożdżach. O pomidorach już nie wspominając, bo te do zupy też robią różnicę ;) Jakiś czas temu
  • Odpowiedz
@pieczarrra: W piekarniku też idzie dobrą zrobić, np classicę :D w Leroy można wsiąść zwykła płytkę granitową byle nie impregnowaną i na tym też super się piecze a kosztuje 10zł. W carrefourze ostatnio dostępne są mąki caputo: cuoco i pizzeria. Pomidorów trochę przerobiłem i zdecydowanie strianesse wygrywają. Idzie na allegro kupić taniej niż mutti san marzano a zdecydowanie smaczniejsze.
  • Odpowiedz
  • 1
@PrettyHotProgrammer Właśnie kiedyś zamówiłam całą pakę puszekna Allegro tych San Marzano Strianese i nie wyobrażam sobie lepszych. A przynajmniej jeśli chodzi o kupne. Bo o dziwo na Sycylii jadłam najlepszą napletanę, która jest absolutnym przeciwieństwem ichniejszej, regionalnej :D
  • Odpowiedz
@pieczarrra: Zamiast kamienia do pizzy. polecałbym najpierw podpieczenie pizzy na patelni(teflonowej, bo inaczej się nie odklei dobrze). Zaskakująco dobrze działa, gdy ma się patelnię z zaokrąglonymi brzegami - gdy pizza już się odklei od spodu, to można ruchami kołowymi sprawić że rogi będą bardzo puszyste. Jeśli chce się jeszcze przypieczone brzegi z góry to można użyć podpalarki gazowej. Brzegi wychodzą jak na zdjęciu.
Darknov - @pieczarrra: Zamiast kamienia do pizzy. polecałbym najpierw podpieczenie pi...

źródło: 17.12.2022_pizza

Pobierz
  • Odpowiedz