Wpis z mikrobloga

Żywność do góry o 80%, zus 2000, prąd i gaz zdrożał 800% dla firm a samochodem i tak strach jeździć żeby nie dostać mandatu na 2000 za jakąś głupotę. Inflacja wynosząca 18% to bajki dla naiwnych. Już nie mówiąc o wydawaniu miliardów na ukrainę i sponsorowaniu ukraińcom emerytur po przepracowaniu 1 dnia - w końcu ukropol sam się nie utworzy. A tymczasem jedyne protesty w ostatnich latach które przyciągnęły tłumy to te kiedy julkom zakazali się skrobać. Poparcie dla parti systemowych(PIS, PO, KO, LEWICA, HOŁOWNIA) to dalej 90% a oni przecież wszyscy głosują dokładnie tak jak PIS. Jedyna partia która się sprzeciwia szalonym pomysłom w stylu lockdowny, szczepienia na covid albo dodruk pieniędzy ma 9% poparcia.

Dla tych co zaraz napiszą gdzie mój protest - chodziłem na protesty antylockdownowe to mnie wtedy wykopki wyzywały od szurów. A więc proszę bardzo - teraz macie co chcieliście. Ten naród jest niewyobrażalnie durny. Tak wiem - jestem ruską onucą

#konfederacja #inflacja #kryzys #ukraina #gospodarka #ekonomia #polityka #koronawirus
  • 12
  • Odpowiedz
@Leniek: nie no prywaciarze powinni dopłacać ze swoich oszczędności. Gdyby tylko państwo się zajęło wszystkim, to by było dobrze. Ale nie byle jaki rząd, tylko ten Donalda Franciszka Tuska. Chwała bohaterom! Niech żyje socjalizm!!
  • Odpowiedz
Poparcie dla parti systemowych(PIS, PO, KO, LEWICA, HOŁOWNIA) to dalej 90%


@Viado: co więcej, poparcie dla partii populistycznych i którym zależy tylko na korycie (PiS, PO, KO, PSL, Konfederacja, Lewica, SLD, Hołownia, Kukiz) to 99%.

Jak ludzie nie zmienią partii na które głosują, to nic się nie zmieni.

  • Odpowiedz
A tymczasem jedyne protesty w ostatnich latach które przyciągnęły tłumy to te kiedy julkom zakazali się skrobać.


@Viado: Generalnie to nie życzę Ci tego, ale w sumie może jednak otworzyłoby ci to trochę oczy na świat i empatię, gdyby twoją laskę/córkę/matkę dotknęła sytuacja, że:
- zgwałcił ktoś
- płód jest ciężko chory
- płód umrze tak czy srak

i ta nie mogłaby dokonać aborcji "bo pan buk tak nie chce".

Jeżeli
  • Odpowiedz
A ty na kogo będziesz głosować? Na tuska?


@Viado: No ja np napewno nie na Konfederację bo jest tam jeszcze np braun xD do tego chcą wprowadzić katokalifat :D i pewnie kaja płodek się z nimi przeprosi :) na wybory.
Ciekawe ilu z wyborców wie co się kryje pod płaszczykiem sławka xD A no i jeszcze spora szansa na koalicję pis. Albo transfer posłów konfederacji do pis. Ciekawe będą to wybory.
  • Odpowiedz
Jak ludzie nie zmienią partii na które głosują, to nic się nie zmieni.


@mk321: Na to akurat może być za późno bo szanowni rządzący skutecznie utrudnili wprowadzanie takowych nowych partii do sejmu.
  • Odpowiedz
Żywność do góry o 80%, zus 2000, prąd i gaz zdrożał 800%


@Viado: Co tak mało jak bym dał 180% żywność. Gaz to myślę że tak 1500%

A ZUS to nie wynosi przypadkiem 1418,48 zł ?
  • Odpowiedz
@Apogryw: i to jest właśnie problem. Od strony polityków: zabetonowanie sceny politycznej, a od strony ludzi: brak chęci/sprzeciwu/protestów, żeby to odbetonować, niechęć nowych osób do wejścia w politykę, bo typowe powiedzenie że "polityka to szambo" i niegłosowanie na tych co się chce, bo "zmarnowany głos", "i tak przegrają", "wybieram mniejsze zło" lub w ogóle brak udziału w wyborach "bo nie ma na kogo głosować" czyli równoznaczne z oddaniem swojego głosu do
  • Odpowiedz