Wpis z mikrobloga

Żywność do góry o 80%, zus 2000, prąd i gaz zdrożał 800% dla firm a samochodem i tak strach jeździć żeby nie dostać mandatu na 2000 za jakąś głupotę. Inflacja wynosząca 18% to bajki dla naiwnych. Już nie mówiąc o wydawaniu miliardów na ukrainę i sponsorowaniu ukraińcom emerytur po przepracowaniu 1 dnia - w końcu ukropol sam się nie utworzy. A tymczasem jedyne protesty w ostatnich latach które przyciągnęły tłumy to te kiedy julkom zakazali się skrobać. Poparcie dla parti systemowych(PIS, PO, KO, LEWICA, HOŁOWNIA) to dalej 90% a oni przecież wszyscy głosują dokładnie tak jak PIS. Jedyna partia która się sprzeciwia szalonym pomysłom w stylu lockdowny, szczepienia na covid albo dodruk pieniędzy ma 9% poparcia.

Dla tych co zaraz napiszą gdzie mój protest - chodziłem na protesty antylockdownowe to mnie wtedy wykopki wyzywały od szurów. A więc proszę bardzo - teraz macie co chcieliście. Ten naród jest niewyobrażalnie durny. Tak wiem - jestem ruską onucą

#konfederacja #inflacja #kryzys #ukraina #gospodarka #ekonomia #polityka #koronawirus
  • 12
A tymczasem jedyne protesty w ostatnich latach które przyciągnęły tłumy to te kiedy julkom zakazali się skrobać.


@Viado: Generalnie to nie życzę Ci tego, ale w sumie może jednak otworzyłoby ci to trochę oczy na świat i empatię, gdyby twoją laskę/córkę/matkę dotknęła sytuacja, że:
- zgwałcił ktoś
- płód jest ciężko chory
- płód umrze tak czy srak

i ta nie mogłaby dokonać aborcji "bo pan buk tak nie chce".

Jeżeli
A ty na kogo będziesz głosować? Na tuska?


@Viado: No ja np napewno nie na Konfederację bo jest tam jeszcze np braun xD do tego chcą wprowadzić katokalifat :D i pewnie kaja płodek się z nimi przeprosi :) na wybory.
Ciekawe ilu z wyborców wie co się kryje pod płaszczykiem sławka xD A no i jeszcze spora szansa na koalicję pis. Albo transfer posłów konfederacji do pis. Ciekawe będą to wybory.
Jak ludzie nie zmienią partii na które głosują, to nic się nie zmieni.


@mk321: Na to akurat może być za późno bo szanowni rządzący skutecznie utrudnili wprowadzanie takowych nowych partii do sejmu.
Żywność do góry o 80%, zus 2000, prąd i gaz zdrożał 800%


@Viado: Co tak mało jak bym dał 180% żywność. Gaz to myślę że tak 1500%

A ZUS to nie wynosi przypadkiem 1418,48 zł ?
@Apogryw: i to jest właśnie problem. Od strony polityków: zabetonowanie sceny politycznej, a od strony ludzi: brak chęci/sprzeciwu/protestów, żeby to odbetonować, niechęć nowych osób do wejścia w politykę, bo typowe powiedzenie że "polityka to szambo" i niegłosowanie na tych co się chce, bo "zmarnowany głos", "i tak przegrają", "wybieram mniejsze zło" lub w ogóle brak udziału w wyborach "bo nie ma na kogo głosować" czyli równoznaczne z oddaniem swojego głosu do