Wpis z mikrobloga

Mireczki trochę się obs*ałem, mam w domu kamerę Xiaomi mi home security 360° na początku było spoko, w ostatnim czasie po powrocie do domu zauważać zacząłem że kamera jest w innej pozycji niż była ustawiana, dostęp mam tylko ja jako że mieszkam sam.
problem polega na tym że właśnie jadłem śniadanko a kamera na moich oczach zaczęła się przekręcać, wróciła do mojego ustawienia jakby "rozejrzała się" od lewej do prawej, przy tym patrzyła i w górę i w dół tak jakby ktoś się chciał rozejrzeć, czy to normalne? Odłączyłem urfę od prądu bo jakość dziwne uczucie jak chodzisz po domu i czujesz się obserwowany ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#elektronika #xiaomi #kamera #kiciochpyta
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TfarukBartus: nie wiem jak ta kamera ma rozwiązany dostęp, ale w internecie jest taki serwis, na którym możesz podejrzeć tysiące niezabezpieczonych kamer monitoringu wystawionych na świat z domyślnymi ustawieniami. Może twoja wylądowała w podobnym miejscu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio, to może masz śledzenie ruchu włączone?
  • Odpowiedz
@TfarukBartus: jak wrócisz z pracy to powiedz "panie kapitanie, poproszę herbatkę." Jak przyniosą, będziesz wiedział, że cię dopadli, ale przynajmniej kapitan ma poczucie humoru.
  • Odpowiedz
@TfarukBartus: tak jak wyżej napisali..to któreś z 3:
- reset, kalibracja : ponkażdym takim będzie ładować ustawiona tak samo (raczej centralnie na wprost)
- śledzenie ruchu : to byś zauważył
- dostęp z zewnątrz
  • Odpowiedz
  • 16
Dziękuję za odpowiedzi i memik ( ͡º ͜ʖ͡º)
kamera po wifi podpięta ale nie ustawiałem jej w żaden sposób, także odłączam ją narazie bo się poryłem tym oraz skazuje mojego Chińczyka na śmierć głodową poprzez bezrobocie (òóˇ)
  • Odpowiedz