Wpis z mikrobloga

Mireczki trochę się obs*ałem, mam w domu kamerę Xiaomi mi home security 360° na początku było spoko, w ostatnim czasie po powrocie do domu zauważać zacząłem że kamera jest w innej pozycji niż była ustawiana, dostęp mam tylko ja jako że mieszkam sam.
problem polega na tym że właśnie jadłem śniadanko a kamera na moich oczach zaczęła się przekręcać, wróciła do mojego ustawienia jakby "rozejrzała się" od lewej do prawej, przy tym patrzyła i w górę i w dół tak jakby ktoś się chciał rozejrzeć, czy to normalne? Odłączyłem urfę od prądu bo jakość dziwne uczucie jak chodzisz po domu i czujesz się obserwowany ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#elektronika #xiaomi #kamera #kiciochpyta
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TfarukBartus: ta kamera xiaomi robi 360 jak się włącza, pewnie była jakaś przerwa w zasilaniu do niej, wymień zasilacz na jakiś inny, kabel też mozęsz sprbować.
No a inna sprawa że ktoś faktycznie może mieć do niej dostęp, to nie jest takie trudne, ale komu chciałoby się ciebie podlądać jak jesz śniadanie? xD
  • Odpowiedz
@TfarukBartus: dalej kupujcie tani sprzet xiaomi bez zadnego zastanowienia, dlaczego on jest tanszy od konkurencji :P

@cucaracha ja osobiscie mam teorie, ze xiaomi to (byc moze nawet rzadowy) projekt majacy na celu zebrac jak najwiecej informacji o ludziach z roznych krajow (kamery, telefony, odkurzacze, szczoteczki do zebow, hulajnogi - no doslownie kazda informacje mozna miec o czlowieku) po to by potem sprzedawac rzadom system oceny obywatela na wzor ich
  • Odpowiedz
@otoczenie_sieciowe dla mnie poryte to są po pierwsze kamery na wifi, bo sygnał może przejąć byle sąsiad.
Po drugie te kamery które ustawiasz w pomieszczeniu. Kamery wg mnie mają sens w miejscach publicznych tzn przed domem, blokiem czy w sklepie. Montując taka w mieszkaniu bo np chcesz sobie na kota popatrzeć jak jesteś w pracy to wtedy sam się prosisz o podglądanie. Jak chcesz ochronić mieszkanie wewnątrz to najlepiej czujniki ruchu
  • Odpowiedz
@TfarukBartus ruchome kamerki monitoringu czasami tak robią, wygląda to jak pierwsza kalibracja.

@totti28 konfigurowałem kilka razy takie kamerki i sąsiad musiałby być nieźle zdesperowany żeby ten sygnał zdalnie przejąć. stojąc przed kamerką i naciskając wszytsko według instrukcji trzeba czasami 20 razy powtarzać by się wszystko połączyło xD
  • Odpowiedz
@totti28: podgląd na żywo i detekcja zmian kadru to świetna opcja, niestety nic jeszcze nie dorównuje kosztowo tym kamerkom od xiaomi. Dostajesz powiadomienie w około 10-15 sekund od detekcji i klip jest uploadowany na twój telefon.

Sam czujnik niewiele ci da jak masz zwierzaki. Większość nie wykrywa małych, ale duży pies czy skaczący kot potrafi je włączyć.

Nie znalazłem niczego open source co byłoby równie łatwe w obsłudze i instalacji,
  • Odpowiedz
@j3sion jeżeli wyłączasz po powrocie to spoko.

Zwierzak też będzie łapany przez kamerkę która będzie wysyłała spam powiadomień. Chyba że kamerka ma jakiś inteligentny tryb który to filtruje.

Ja mam kamerkę przed domem i powiadomienia miałem włączone dwa pierwsze dni. Później znudziło mi się oglądanie much które łapał sensor ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@TfarukBartus: nie wiem jak Xiaomi to ma ale tego typu kamery (często potocznie zwane P2P) podpinają się do zdecentralizowanej sieci (coś a la DHT w torrentach czy blockchainy) lub jakiś zewnętrznych znanych serwerów. W takich sieciach IP ma marginalne znaczenie, a podłączasz się do kamery za pomocą jej identyfikatora (UID), bo to kamera zestawia połączenie do tej sieci, a nie na odwrót czyli serwer, który by musiał pokonać warstwę sieciową
  • Odpowiedz
dla mnie poryte to są po pierwsze kamery na wifi, bo sygnał może przejąć byle sąsiad.


@totti28: trochę fantazjujesz :) wifi samo w sobie jest bezpieczne, przecież sam używasz go w laptopie czy telefonie, a tam masz cenniejsze (w złotówkach) informacje niż chodzenie z gołą dupą po salonie

Kamery wg mnie mają sens w miejscach publicznych tzn przed domem, blokiem czy w sklepie. Montując taka w mieszkaniu bo np chcesz
  • Odpowiedz