Wpis z mikrobloga

  • 14
@apee

Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi! Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty! Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im
Zawsze mnie zastanawiało jakie roszczepienie osobowości trzeba mieć, by być jednocześnie chrześcijaninem i nacjonalistą. W sensie jakie procesy muszą zajść, by chrześcijanin narzekał na "bycie sługusem" innego narodu ogarniętego wojną (czytaj - pomagać im) i jednocześnie jakie fikołki musi zrobić, by usprawiedliwiać przy tym te swoje chrześcijaństwo.


@johny-kalesonny: hipokryzję w mniejszym, lub większym stopniu reprezentuje prawie każdy wierzący
@saakaszi: trudno się dziwić takim opiniom o Ukraińcach gdy sami popierają UPA/Banderę, a w Kijowie nazywają sobie ulice imionami nazistów z SS Galizien.
@johny-kalesonny: Chrześcijaństwo to po prostu bastardyzacja Judaizmu. Najgorsza z religii abrahamowych. Nawet w islamie nacjonalizm jest traktowany jako grzech bo wszyscy wierni są sobie równi i powinni być traktowani jako jedna społeczność bez podziałów na narody i jakieś inne grupki. Ale chrześcijaństwo nie dość że jest de facto religią politeistyczną z trzema głównymi bogami i setkami pobocznych bożków nazywanych świętymi czy jakimiś innymi wynalazkami, to jeszcze nie ma żadnych problemów z
Czy Jezus z Nazaretu powiedziałby "#!$%@?ć mi z kraju!" do uchodźców z Ukrainy? xD


@johny-kalesonny: w pierwszym odruchu prawdopodobnie tak xD

"21 Potem Jezus odszedł stamtąd i podążył w stronę Tyru i Sydonu. 22 A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha». 23 Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli
On jednak odparł: «Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom»."


@mfc_: świetnie, zacytowałeś tylko do momentu który Ci pasuje, podaj co było dalej

A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów». Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!» Od tej chwili jej córka była zdrowa.
@saakaszi: @Trixie gdzie tu niby jest hipokryzja? XD
w jednym wpisie modlitwa, z różnymi intencjami
w drugim koleś wyraża opinię (o zgrozo krytyczną) wobec sposobu pomocy dla Ukrainy
no ja #!$%@? XD potężna hipokrzyja
@saakaszi:

@dendrofag, czyli ten miłujący bliźniego obłudnik, który głosił, że dobrze, że Bóg pozwolił zamordować dziesiątki tysięcy warszawiaków, bo byli zbyt lewaccy? Te jego codzienne posty modlitewne zestawione z jego nienawistnymi poglądami to potwarz dla normalnych katolików.
SpaghettiSupernova - @saakaszi: 

@dendrofag, czyli ten miłujący bliźniego obłudnik, ...

źródło: Screenshot_2023-05-07-18-02-31-438_com.android.chrome-edit

Pobierz