Wpis z mikrobloga

  • 14
@apee

Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi! Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty! Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im
  • Odpowiedz
Zawsze mnie zastanawiało jakie roszczepienie osobowości trzeba mieć, by być jednocześnie chrześcijaninem i nacjonalistą. W sensie jakie procesy muszą zajść, by chrześcijanin narzekał na "bycie sługusem" innego narodu ogarniętego wojną (czytaj - pomagać im) i jednocześnie jakie fikołki musi zrobić, by usprawiedliwiać przy tym te swoje chrześcijaństwo.


@johny-kalesonny: hipokryzję w mniejszym, lub większym stopniu reprezentuje prawie każdy wierzący
  • Odpowiedz
@saakaszi: trudno się dziwić takim opiniom o Ukraińcach gdy sami popierają UPA/Banderę, a w Kijowie nazywają sobie ulice imionami nazistów z SS Galizien.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Chrześcijaństwo to po prostu bastardyzacja Judaizmu. Najgorsza z religii abrahamowych. Nawet w islamie nacjonalizm jest traktowany jako grzech bo wszyscy wierni są sobie równi i powinni być traktowani jako jedna społeczność bez podziałów na narody i jakieś inne grupki. Ale chrześcijaństwo nie dość że jest de facto religią politeistyczną z trzema głównymi bogami i setkami pobocznych bożków nazywanych świętymi czy jakimiś innymi wynalazkami, to jeszcze nie ma żadnych problemów z
  • Odpowiedz
Czy Jezus z Nazaretu powiedziałby "#!$%@?ć mi z kraju!" do uchodźców z Ukrainy? xD


@johny-kalesonny: w pierwszym odruchu prawdopodobnie tak xD

"21 Potem Jezus odszedł stamtąd i podążył w stronę Tyru i Sydonu. 22 A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha». 23 Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli
  • Odpowiedz
On jednak odparł: «Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom»."


@mfc_: świetnie, zacytowałeś tylko do momentu który Ci pasuje, podaj co było dalej

A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów». Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!» Od tej chwili jej córka była zdrowa.
  • Odpowiedz
@saakaszi: @Trixie gdzie tu niby jest hipokryzja? XD
w jednym wpisie modlitwa, z różnymi intencjami
w drugim koleś wyraża opinię (o zgrozo krytyczną) wobec sposobu pomocy dla Ukrainy
no ja #!$%@? XD potężna hipokrzyja
  • Odpowiedz
"Nie będziesz wyrażał dezaprobaty dla podświetlania flagą Ukrainy gmachów państwowych" to chyba nie jest przykazanie kościelne
  • Odpowiedz