Wpis z mikrobloga

im więcej wypiekam tym więcej wiem, że #!$%@? wiem xD 1 ciasto, ale na 2 tury. jedna tura to ok 16h TK, 8TO, druga to jakieś 30 kilka TK i dobre 12-13TO z czego 9h TO kulki bo miałem obsuwę w ciągu dnia xD. pierwsza tura ok, jeden placek z 2 tury ponizej. wiem już jak wyrabiać ciasto, mam porównanie bo 1 i 2 placek robiłem trochę inaczej (testowałem) z czego placek poniżej ma ładne ranty, drugiego fotki nie robiłem bo nie wyszło. dobrałem też ser który mi najbardziej odpowiada.

za namową mireczkow zmniejszyłem kule do 205-210g jak i wielkość placka (piec kopulkowy) i jest w pytę. w sumie to #chwalesie bo to pierwszy placek który wyszedł zajebisty, nawet różowa mówila, że ten najlepszy do tej pory. oczywiście to dopiero początek, ale mniej więcej w głowie mam poukładane postawy, teraz mam zamiar modyfikować i dążyć do powtarzalności.

placek miękki, ranty mega miekkie i puszyste () ser też dobrałem w końcu taki jaki mi odpowiada (mozarella Galbani tarta z Biedronki). to pierwszy placek który akceptuje i na jego bazie chce dążyć do ideału

#pizza #bojowkapiekarska
Pobierz zielony_goblin - im więcej wypiekam tym więcej wiem, że #!$%@? wiem xD 1 ciasto, ale ...
źródło: temp_file.png7385228388908876609
  • 6
@zielony_goblin: podsypka nie chrupie ci w zębach? Mam wrażenie ze jest za gruba - mocno ją widać na zdjęciach. Poza tym powtórzę się ale dłużej trzymaj pizzę w piecu, żeby się zarumieniła - powinna wyjść smaczniejsza
@bartowsky ano właśnie jest, nie mam dostępu do semoliny, ale chyba kupię na allegro. jest za gruba, za bardzo się niesie, przez nią przypala mi się trochę spód. z tym trzymaniem w piecu to muszę wyczuć moment. teraz jest ok, ale mogłem chwilę dłużej przetrzymać