Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna
Czołem Mirki. Ostatnio pytałem skad w narodach afrykańskich (na np. rolkachb na FB) sympatia do rosji, odpowiedz uzyskalem sensowna za co dziekiuje!

To teraz podbijam z drugim pytaniem. Ostatnio na filmikach na FB/YT np. takich jak rusek wyrwal lepe w ryj za zdarcie flagi UA (chyba w Turcji rzecz miala miejsce) pod komentarzami bylo bardzo duzo hejtu w stosunku nie do tego ze ruski sie tak zachowal a do tego ze Ukraincy obnosza sie ze swoja flaga (zwlaszcza od Polakow). Baa nie ktorzy nawet chwalili ruska ze zdar "banderowska szmate". Widziałem tez inne filmy gdzie ruscy dostawali owacje od Polakow a Ukraincy byli wyzuwani. Malo tego komentarze z wrzutami na UA otrzymywaly w ch... like'ow. O co kaman? Skad taka zmiana w nastawieniu Polakow do UA? Chodzi o te zboże? że do dzosiaj nie przeprosili za Wołyń czy jescze cos innego (np. wysyp ruskich onuc w komentowaniu?). Tak wiem sam cieszylbym sie gdyby UA przestała czcic pedeła bandere i przeprosili za Wołyń... Ale poki Ci ciagle leja rusków i trzymaja ta zaraze w ch.... daleko od naszych granic az takiego problemu z tym nie mam. Dajcie znac co o tym sadzicie i czy rowniez macie podobne spostrzezenia na FB odnosnie hejtu na UA ze strony Polaków. Miłego weekendu Mirki! Pozdro500!
  • 9
@AntiAdzik jakby wydaje mi się że trzeba zacząć od tego jacy ludzie siedzą i komentują na różnych fejsbukach onetach i interiach takie pierdoły. dalej kwestia tego że pewne grupy/ludzie/partie polityczne zgarniajs sobie poparcie podsycaniem nienawiści na tle narodowościowym w stosunku do Ukrainy, jak wiemy z historii nastroje takie łatwo podsycać szczególnie wśród najprostszych ludzi którzy szukają gdzieś winy w swoich niepowodzeniach. Idąc dalej dochodzą fanbasy takich tuz intelektu jak dziki trener. do
@AntiAdzik: Nie zauważyłem jakiejś znaczącej zmiany ostatnimi czasy w tym zakresie, ale to jest tak że część ludzi nie lubi imigrantów bez względu na narodowość, część miało negatywne doświadczenia z Ukraińcami, a część z tych komentarzy to propaganda konfederacji bo jako partii sprzeciwiającej się imigracji i w sumie niechętnej pomocy Ukrainie zależy na możliwie jak największym wyolbrzymieniu problemów z tego wynikających. Dodatkowo część wpisów pochodzi od starych komuchów co to im
@AntiAdzik: 99% takich komentarzy to bot konta ruskich trolli, zwlaszcza na yt i twitterze. Wystarczy wejsc na podobny film ktory jeszcze nie byl zaatakowany przez boty i nie znajdzie sie tam ani jednego podobnego komentarza
@mamabijeatataniezyje
Dziekuje. Poprawie sie. Pisze z kom... tylko tyle mam na swoje uspr. Bo jednak pisanie na klawiaturze w pracy (ze slownikiem) trochr uposledza gdy wiesz ze slownik poprawi za ciebie. Poprawie pozniek jak bedzie to mozliwe.
bylo bardzo duzo hejtu w stosunku nie do tego ze ruski sie tak zachowal a do tego ze Ukraincy obnosza sie ze swoja flaga (zwlaszcza od Polakow).


@AntiAdzik: PL internet jest extremalnie nasączony ruskimi trollami. I nie piszę tego bo mi się tak wydaje, tylko straciłem dziesiątki godzin na dyskusjach bo na początku też nie dowierzałem, że to ruscy mogą być aż tak aktywni, ale jednak, to ruskie trolle. Działają masowo
@AntiAdzik: zacznijmy może od tego, że proces nielubienia lub wręcz nienawiści do Ukrainy i samych Ukraińców to nie jest coś co do końca zaczęło się od wybuchu pełnoskalowej wojny w zeszłym roku. Powodów jest tyle ile ludzi na świecie, a jako przykłady to:

- powody historyczne np: Wołyń. Nie tylko z powodu, że ta rzeź się odbyła co dotknęła krewnych tych osób
- powody osobiste np: poprzez Ukraińca albo na Ukrainie