Wpis z mikrobloga

@tomilipin o Cię kur… ????????
Kajam się

Dzięki, rozumiem, ze korzystacie w formie wyszukiwarki i wrzucacie do mapsow do nawigacji?

Bo nie znalazłem np. opcji zarezerwowania.
@zibizz1 co masz na myśli zdoktoryzować. Odpaliłem, ładnie wyszukało mi trasę i wskazało punkty ładowania. Rozumiem, ze niektóre ładowarki są jak taxi zlotowa i można się naciąć?
@smieszke tak, stawki typu 3,5/kWh jak z marszu podejdziesz do ładowarki. a jak sobie kupisz jakiś abonament za to masz stawkę 2zl oto. Czasem musisz mieć jakieś konto w danej sieci ładowarek. Nie ma rezerwowania nigdzie. Przyjeżdżasz i może się okazać że musisz poczekać bo kolejka albo że nie działa;)
@zibizz1: Jak nie jedzie bo ma pustą baterię to nie ma takich zalet, który by przetrwały tą próbę xD

PS Ja troluję naczelnego bajkopisarza tutaj. EV wyglądają fajnie, ale dopóki ładowanie nie będzie tak łatwe lub chociaż zbliżone do tankowania to i tak nie mają sensu.
@cwlmod: Nie znasz się. Na codzień jeżdze i jak najbardzije ma sens mimo że sie wolniej ładuje niż tankuje. Kwestia tylko kto jak używa. Jeśli ktoś robi 2 razy w tygodniu trase ponad 300km to nie polecam, ale na 2-3 wyjazdy w roku a reszta wokół komina to ekstra rzecz. Chyba najwiecej radości mi sprawil ten zakup ze wszystkich rzeczy które w życiu kupiłem
@cwlmod: tankowanie też nie byłoby proste, gdyby niemal na każdym rogu nie było stacji benzynowej. Ktoś tę infrastrukturę przez poprzednie 50 lat budował. A teraz sobie pomyśl, że Ty będziesz ssał pałkę Arabom, Ruskim czy Obajtkowi, a mi wystarczy 2-3 dni jako takiego słońca i mam "pełny bak" w Tesli, który starcza na jakieś 500km ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zibizz1: Jak możesz napisać, że ktoś się nie zna na tak powszechnej wiedzy jaką są realia ładowania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2-3 wyjazdy w roku to ja nie wiem kto niby robi. Ja raz na miesiąc gdzieś dalej jadę żeby się nie kisić w Warszawie.

W dodatku ja traktuję dojazd jako zabawę i jednocześnie obowiązek - czyli wolę jechać szybko i krótko. Ty mi chyba doradzałeś ostatnio
@gysnde: Nom, dokłądnie. Przez 50 lat była budowana infrastruktura. To za 50 lat elektryki będą fajne, super xD

Teraz ty będziesz ssał pałkę chińczykom i murzynom z afryki xD

2-3 dni słońca nic ci nie dadzą jeśli rzucę kamieniem w twoją instalację. Nawet jak rowerkiem sobie doładujesz tą teslę to 500km nie przejedziesz, bo patrzy wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cwlmod:

Przez 50 lat była budowana infrastruktura. To za 50 lat elektryki będą fajne, super xD

Infrastruktura przesyłu energii elektrycznej była rozwijana jeszcze dłużej niż dla węglowodorów. Kojarzysz takie nazwiska jak Tesla i Edison? Jedynie trzeba rozbudować przepustowość i podłączyć więcej stacji ładowania XD

Teraz ty będziesz ssał pałkę chińczykom i murzynom z afryki xD

Chyba nie. Moja Tesla przez 10 lat straci tylko 10% pojemności baterii, a poza tym jest
Jedynie trzeba rozbudować przepustowość i podłączyć więcej stacji ładowania XD


@gysnde: Jedynie xD

Chyba nie

Na pewno i to już to robisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moja Tesla przez 10 lat straci tylko 10% pojemności baterii, a poza tym jest recykling.

Nie 10, a 20, a recykling nie istnieje wciąż. Przynajmniej taki zbliżony do opłacalnego

Uhhh, ale boję się przygłupich (bo zaczadzonych) zwolenników śmierdziuchów chodzących po domach