Wpis z mikrobloga

@pogop: ja gotuję zupę a la rosół z włoszczyzną i podrobami, warzywa i mięso szatkuję, podlewam odrobiną wywaru, olejem słonecznikowym, dorzucam siemię lniane, porcjuje i mrożę. Czasem dorzucę buraka, ziemniaki. Do tego pieseł ma suchą karmę w razie czego, dostaje jajka, jogurty i smaczki. Wyniki badań ma książkowe, sierść się błyszczy, pies nie choruje i ma dużo energii.
@pogop:
- mięso używane do wywaru na zupy wszelakie + jarzyny + ryż;
- szponder + jarzyny + ryż;
- kurczak + jarzyny + ryż;
- przełyki wołowe* + jarzyny + ryż;

Przełyk wołowy jest o tyle dobry, że to sama chrząstka, która dobrze wpływa na stawy. Czasami się trafia z sąsiadującymi organami. A bywa i tak, że w nich jest jeszcze ostatni posiłek poprzedniego właściciela. Jak się trafi taki ładny
Richtig_Piwosz - @pogop: 
- mięso używane do wywaru na zupy wszelakie + jarzyny + ryż...

źródło: przełyk wołowy

Pobierz
@pogop:
Za pierwszym razem zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Dostałem instrukcje: jedź tu i poproś o "to". Sobie myślę, duży pies, to wezmę x3. Typ mi po chwili przynosi z zaplecza ogromny kilku kilowy wór składający się z wielu warstw. Nie było opcji zmieścić to w 25 litrowym plecaku.

Dopiero w domu po rozpakowaniu zobaczyłem co tak naprawdę przyniosłem - niemal kompletny krowi przewód pokarmowy x3. Nie było już odwrotu.
@pogop: jest książka gościówy, która układała przepisy dla firmy PsiBufet. https://woblink.com/ksiazka/psi-bufet-63-przepisy-na-zdrowe-i-smakowite-dania-dla-twojego-psa-lasek-olga-wieclawskaaleksandra-wawrysiuk-piotr-229180
Sam catering dla psa testowałem i było OK, tylko niestety ma alergię pokarmową i musiałem wprowadzić dietę eliminacyjną.
Kiedyś gotowałem mu sam (fani Thermomixa byli rozjuszeni moim stwierdzeniem, że kupiłem gar do gotowania dla psa) ale ilość suplementów, jakie zalecane jest dodawać do standardowych potrawek na mięsku, ryżu i warzywkach mnie wykańczała.
@pogop: grupa na FB Surowe Kotki i Psy albo gotowe przepisy w książce Psie Smaki.
Gotowanie samemu jest super, ale trzeba dodatkowo suplementować. Jeszcze jest kalkulator płatny, chyba najprostsze rozwiązanie meatpoint.io - wybierasz mięso i warzywa a on ci sam liczy ilości i suple, bardzo wygodne