Wpis z mikrobloga

@danielnieobajtek: plastry, klastry, opaska. Zwał, jak zwał.
Tak się powinno prawidło styropian kleic:
https://zaprawy-kleje.pl/przyklejac-styropian-placki-metoda-pasmowo-punktowa/

Po prostu robisz wokół każdego arkusza opaskę, co w pewnym stopniu przypomina plaster miodu.
Ja wiem, że się za chwilę zlecą "fachowcy" krzycząc, że to zbędne, ale proponuję im wszystkim w zimie przelecieć sobie takie ocieplenie na placki kamerą termowizyjną.
U mnie też majster płakał, jak mu powiedziałem, że na opaskę lecimy. Bo to dla niego dwa
@Ranger: mieszkałem 27 lat na wsi i teraz rok w bloki i mam wrażenie, ze albo ludzie nigdy nie mieszkali na wsi albo wyolbrzymiają w każda stronę xD
Teraz taki dom możesz urządzić prawie bezobsługowo, wiec zostają ci tylko plusy w postaci działki.
Zastanowiłbym się co z piecem, bo często powtarza się, ze gazowe maja być zakazane i żebyś nie musiał za kilka lat wymieniać.
Z takich bejerow jak masz w
@Ranger myszy, kleszcze, ślimaki, koszenie trawnika i zatykanie rynien przez drzewa, o ile jakieś jest za blisko ;) w zimie za to odśnieżanie przed robota, odśnieżanie po robocie. remonty na własny koszt i wszystko trzeba samemu organizować. zalety? spokój od innych ludzi, więc możesz sobie w domu puścić bezkarnie muzykę (chyba że w blizniaku mieszkasz, wtedy nie)
@Ranger: to zależy, możesz przez pierwsze kilka lat nie robić praktycznie nic w domu,
ale po jakimś czasie będziesz musiał:
malować elewację domu,
czyścić i malować ogrodzenie,
czyścić i naprawiać kostkę,
czyścić dach, rynny
ogarniać piec < naprawy itd>
pilnować przeglądów pieca, komina itd

Pamiętać że wszystkie problemy z instalacjami są na twojej głowie a nie spółdzielni czy wspólnoty.
A jeśli masz ogród i drzewa to roboty jest 2x więcej: typu
@Ranger na ogródku daj pod trawę siatkę na krety, ale jakąś porządną, nie oszczędzaj. mój ojciec dał jakąś średnią i cała działka w krecich kopcach. nie żałuj, naprawdę. i pod kostkę dałbym tłuczeń zamiast betonu, bo beton potrafią rozgrzebać mrówki i w kilku miejscach zapadła się kostka

ogólnie to polecam mieszkanie w domu. większość życia mieszkałem w bloku, potem parę lat w domu, a teraz w segmencie i moim zdaniem nic nie
@Ranger: Jest taniej niż w mieszkaniu ale masz co jakiś czas remonty za które sam musisz płacić. Dodatkowo ogórd ogarnij sobie tak aby sam się ogarniał (niewymagające rośliny, robot koszący (to jest must have i nawet nie próbuj olać tego tematu) przygotuj ogród pod robota i będzie w dużej mierze samowystarczalny. Pamiętaj że jak masz drzewa to masz coroczne obcinanie / pielęgnację, jak zaniedbasz to bedziesz 1-2 tygodnie obcinał drzewa jak