Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wypłacał już pieniądze z #ppk na wkład własny? Chodzi mi o to jak to dokładnie wygląda.
Czy składając wniosek o wypłatę i zawierając umowę z funduszem ppk na wypłatę tych środków na wkład własny, moje konto ppk jest zerowane i na nowo zaczynam zbierać pieniądze w PPK + oddaje całość tego co pożyczyłem?
Czy też pieniądze, które mam na swoim koncie w PPK pozostają na nim w dotychczasowej wysokości (i odkładanie pieniędzy w PPK jest kontynuowane z tą kwota co chciałem przeznaczyć na wkład własny), a fundusz ppk po prostu pożycza mi odpowiednik całej całej kwoty, która mam na koncie, a później oddaje ja funduszowi zgodnie z umową?
#oszczedzanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mmiko: No i zaraz po wypłacie oszczedzanie dalej trwa. W PKO BP można zacząć zwracanie wypłaconej kwoty po max 5 latach i trzeba zakończyć po max 15. Całkiem całkiem. Minusem jest to że trzeba notarialnie poświadczyć podpis pod wnioskiem o wypłatę, dałem 7 dych za 3 podpisy
  • Odpowiedz
@DeoLawson: To jest to trochę słaba opcja ponieważ wypłacając normalnie bierzemy swoje wpłaty i 70% pracodawcy i nic nie musimy oddawać. A tak to robi się dług z czegoś co jest nasze. Wychodzimy stratnie, czy ja coś pomieszałem czy mam rację?
  • Odpowiedz
@Michalxx9m: Tracisz wypracowane zyski tracisz dopłaty państwa tracisz 30% dopłat państwa. A ten dług zaciągasz od samego siebie. Wg mnie to dobra opcja ale każdy ma prawo uważać swoje
  • Odpowiedz
@Michalxx9m: Tylko pomyśl o tym że to dług 0%, który musisz spłacić w 5 do 15 lat, i w przypadku krachu możesz po prostu się na nowo załadować w system.

Ja tak wyciągnąłem 20k w ramach wypłaty na wkład własny (alternatywą było rozwiązanie obligacji na ktorych mam teraz 20% oprocentowania), i zwrócę całą kaskę jak już oprocentowanie antyinflacyjnych bedzie mniej atrakcyjne lub gdy sie banan spieprzy na grunwald znowu :)
  • Odpowiedz