Wpis z mikrobloga

@niegwynebleid: po 1 nie zgodzą się prawdopodobnie po 2 to koszt połączenia do mojego domu a w podwórku mam pomieszczenia, które wynajmuje kilka firm i podejrzewam, że oni chcieli by jednak korzystać z pełnego łącza
Typowy januszex bo na kilku km ulicy wszyscy dostali podłączenie za darmo a ja będę musiał płacić... Typowy januszex bo podłączenie wszystkich lokali to 10-20k a szukam w tym jakiejś oszczędności... Widzę, że na wykopie już wszyscy 50k na miesiąc robią i wydanie 20 tysięcy na podłączenie internetu to jak splunąć...
@The_Rainman Też tak mam, Orange wygrało rządowy przetarg na zrobienie sieci światłowodowej i robiło to w losowych lokalizacjach bez wcześniejszej konsultacji. U mnie np. pół ulicy ma i to ta część gdzie mieszkają starzy ludzie, jest pustostan i działka rekreacyjna, gdzie druga część ulicy to praktycznie same domy jednorodzinne xD oczywiście ja jestem na tej granicy że nie mam światłowodu, a sąsiad emeryt ma (nie korzysta).
Orange nawet nie proponowało płatnego przedłużenia
@Willy666: 2400 do domu który jest przy ulicy. Podłączenie wszystkich lokali "na oko" montażysta wycenił na 10-25k. Darmowe podłączenie domu dało by mi jakąś bazę wyjściową z podłączeniem reszty
@IIIlIII: u mnie ulica idącą przez całe miasto i prawdopodobnie tylko moja działka pominięta przy inwestycji... Gdybym miał bazę na ten moment i chociaż przyłącze do domu to bym t9 jakoś rozwiązał z czasem. Mieszkam w takim jakby bliźniku i sąsiad przyłącze ma a ja nie...
@Willy666: każdy na ulicy ma pod dom podciągnięte przyłącze do światłowodu, z takim przyłączem może sobie zadzwonić do Orange, plus, tmobile, że chce internet światłowodowy i oni wysyłają Pana montera, który podłącza to do routera. Ja za takie przyłącze muszę zapłacić 2400zl tylko dlatego bo ktoś pominął mój dom w trakcie projektowania przyłącza na ulicy. Jakieś 200+ domów dostało to za darmo a ja zostałem pominięty
@The_Rainman: Słowo klucz operator wiodący którym jest definitywnie oranżada. Nikt cie nie zmusza brać od nich ale oni muszą wypuścić infrastrukturę innemu operatorowi. Skoro pomarańczy się nie chce zapewne znajdzie się inny któremu się chce :) U mnie było odwrotnie inea kładła lachę i kłody na zasadzie podobnej u ciebie z dupy kwoty za podłączenie w Xk pln, orange za to dociągnęło 40 metrów szkła zrobili przekop wprowadziło do budynku i
@The_Rainman: podaje hasło POPC. Tam proszę składać zażalenia. Dodatkowo jak nie miałeś oddanego budynku w gminie to Twoja działka w ogóle była niewidzialna dla projektu POPC. Operator który wygrał na danym rejonie POPC miał prawo odrzucić 20% adresów. Na pocieszenie albo i nie powiem, że jest już gotowa lista dla konkursu FERC czyli tzw dogęszczanie, jest tam sporo pominiętych adresów niestety jednak FERC nie ruszy jak nie będzie kasy z KPO
Podłączenie wszystkich lokali "na oko" montażysta wycenił na 10-25k

@The_Rainman: To w końcu Orange taką wycenę ofertową przedstawiło czy jakiś chłopek roztropek?
@The_Rainman: nie ma zadnego przymusu podlaczania nikogo do internetu, moga zadazac dowolna cene albo odmowic. a monter to zaden projektant czy ksiegowy zeby ci podawal wycene, najczesciej to nawet nie pracownik orange tylko podwykonawca zewnetrznej firmy.