Wpis z mikrobloga

Jak bezpiecznie sprzedać działkę?

Moi rodzice sprzedają działkę, sytuacja wyglada tak że deweloper nie chce wpłacić zadatku przy umowie przedwstępnej i do tego twierdzi że musi zostać wpisany do księgi wieczystej aby móc prowadzić na tej działce prace, uzyskiwać potrzebne pozwolenia czy coś takiego. Czy to normalny proces sprzedaży? Czy wiążą się z tym jakieś niebezpieczeństwa? Zadatek ma być rzekomo dopiero po 3 miesiącach jak uzyska pozwolenia. Dodam że kupuje kilka działek obok siebie od różnych właścicieli co dodatkowo wprowadza lekki zamęt.

#nieruchomosci #prawo #notariusz
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@stwor: @cedric @majkel88 @Deska_o0 @marcpol @Harvey_Specter @analboss Hej, dzięki wszystkim za udzielenie się w wątku. Na pewno podrzucę to rodzicom i decyzja raczej będzie prosta, ta transakcja za bardzo śmierdzi.

@Adams_GA @Tojuztrzeciekonto Wam z kolei nie dziękuję, głupie gadanie zostawcie dla siebie. Nie szkoda nam 200zł ale jakbyście czytali uważnie - nie ja sprzedaje tą działkę i nie znam sprawy dokładnie. Nie spodobało mi się jak usłyszałem jak ma wyglądać ta
  • Odpowiedz
@tuzq dla mnie transakcja nie śmierdzi, poprostu po co deweloperowi działka na której nie będzie mógł wybudować tego czego chcę. a jak on nie dostanie wz jaką chcę to nikt nie dostanie. jak dla mnie to bardziej okazja bo deweloperzy mają siłę przebicia w urzędach i największą szansa że dostaną to co chcą.
  • Odpowiedz