Wpis z mikrobloga

  • 1
@Najmilszy_Maf1oso: nie wiem czym jest honor soszowca. Ja reoweru używam do poruszania się komunikacyjnie, a nie rekreacyjnie i zupełnie nie bawi mnie zsiadanie i prowadzenie go co 500 metrów przez kolejne 500 metrów. Mam prawo jazdy, szanuję przepisy i wymagam szacunku wobec mnie. Jak ktoś nie potrafi w takie proste sprawy, to wysyłam na reedukację.

Nie wiem jak u Ciebie, ale tu, na końcu tego odcinka, po którym inni z komentujących
@kry-kry: napisałem przecież, że ścieżka rowerowa zjeżdża z wiaduktu. No ale czytanie ze zrozumieniem jest trudne xD

Przejechałbyś kawałek poleską i potem jak cywilizowany człowiek przejechał wiaduktem księdza sopocki gdzie masz wyznaczone i odseparowane ścieżki, to będziesz się upierał, że masz rację jadąc trzypasmówką xD
  • 1
Przejechałbyś kawałek poleską i potem jak cywilizowany człowiek przejechał wiaduktem księdza sopocki


@Im_from_alaska: Imfromalaska: weź ić pobiegaj, czy coś xD
Tak, pojadę jezdnią dwupasmową Poleską , potem będę wspinał się pod jakąś poebaną górę i znowu jezdnią trzypasmową Świętokrzyską wydłużając trase o 300%, bo to tak bardzo zmieni cokolwiek xD

Tu się ....
  • 0
dyskutujesz z samochodziarzami bez mózgu więc nie wiem po co im odpisujesz xd


@TypowyXD: wiem, że głupie, ale takie mam hobby ( ͟ل͜)
Często czytają to też ludzie, którzy nie są debilami, tylko zwyczajnie nie znają rowerowego punktu widzenia. Na przestrzeni wielu lat mojej nieustającej krucjaty zauważam, że przekaz powoli trafia, a po moim mieście jeździ się jezdniami coraz lepiej :)
  • 0
@srgs: nie, korzystam zgodnie z przepisami z dostępnej infrastruktury.
Wiem, że nic tak nie #!$%@? polskiego kierowcy, jak inny kierujący jadący zgodnie z przepisami, ale to pokazuje, że to ci kierowcy mają problem, nie ja.
@kry-kry: colego masz pełne prawo żeby tamtędy jechać, ale żeby narażać życie dla dosłownie 5 zaoszczędzonych minut? Jeżdżę tamtędy dość często i wolę jednak ten rower przeprowadzić po chodniku w kierunku Alei Solidarności niż ryzykować.
  • 0
https://www.openstreetmap.org/#map=17/53.13619/23.14185&layers=CN


@srgs: to źle widzisz (nie zauważyłeś kilkuset metrowej przerwy w okolicach PKP (teraz nieco zmienionej na +, ale wciąż) ?), na łącznicy nie ma CPR - trzeba prowadzić rower, nie da się nawet zjechać na jezdnię, bo wtedy jedziesz pod prąd :)
Po drugiej stronie

No i funny fact: przebieg GV w tym miejscu jest totalnie nielegalny, bo DDRiP/CPR musi mieć w zabudowanym 3 m, a tam czasami ma ledwo
Często czytają to też ludzie, którzy nie są debilami, tylko zwyczajnie nie znają rowerowego punktu widzenia


@kry-kry: Ja tam jeżdżę dość sporo Alaska też jeździ rowerem sporo. Ale nadal niewbiłbym się na dwu pasmową drogę nawet w środku miasta bo poszkoda zdrowia. Lepiej unikać takich sytuacji jak chociażby ta na filmie gdy wyprzedza cie z minimalnym odstępem autobus.
Dość mocno uważam na przejazdach rowerowych itp.

Jednak faktem jest że są potrzebne
  • 0
Ja tam jeżdżę dość sporo Alaska też jeździ rowerem sporo


@Yurakamisa: PO CHODNIKACH
można się rozejść

A Alaska zaproponował, że zamiast krótki Kawałek Dąbrowskiego, to mam jechać o wiele dłużej Poleską i Śiętokrzyską, zapomniał tylko, że tam też trzeba jezdnią :D
@kry-kry sam jestem rowerzystą i jeżdżę głównie po ulicach, ale nie rozumiem po co pakujesz się na nieprzyjazną rowerom drogę, skoro jesteś z tego miasta i wiesz że jest nieprzyjazna rowerom i że tam jest niebezpiecznie. Coś jakbyś idąc chodnikiem zobaczył dresów po swojej stronie ulicy i zamiast przejść na drugą stronę albo schować gdzieś w bocznej uliczce to zaczął się wozić po chodniku na lewo i prawo, a później płakał w