Wpis z mikrobloga

Przebranżawiał się ktoś z korpo/IT na ogrodnictwo?

Mam kapitał i docelowo chciałbym pójść w założenie własnej działalności z uprawami w tunelach foliowych.

Mam wielosezonowe doświadczenie w uprawie warzyw i krzewów, ale jedynie w małej ilości na działce.

Lepiej szukać jakiejś zawodówki/szkoły pod naukę większych upraw, czy iść do pracy jako zwykły pracownik?

Są też studia, ale to trwa długo i pewnie jest dużo chemi, biochemi itd. do zdania.

Żeby kupić ziemię chyba muszę mieć uprawnienia rolnicze?

#korpo #ogrodnictwo #rosliny #pracbaza #praca #pracait #rolnictwo #warzywa
  • 19
@siodemkaxx: Oj u Ciebie marudzenie jest pewniejsze niż w banku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś zadał normalne pytanie, a rzuciłeś się na niego z zębami. Jeden woli szynkę parmeńską, drugi chrząstki w salcesonie.
@siodemkaxx: zachwalaj rolnictwo, niech utopi kase, a potem wróci na tag i niech płacze ( ͡° ͜ʖ ͡°), przeciez łunia daje, pis daje dopłaty do wszystkiego, kasa z nieba leci w tym rolnictwie, te rolniki to nic innego nie robią tylko lezą i liczą zielone przeciez ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@przegrywam_przez_miasto: pracowałem w rodzinnym gospodarstwie - głównie tunele. Praca ciężka, ceny często te same przez 5 lat, pośrednicy zarabiający na twojej pracy, choroby roślin, pasożyty, ciągla pielęgnacja, brak tak do pracy bo każdy chce wypłatę dwa razy większa niż jakość pracy it'd. Z tym że nie było tam żadnego dobrego nowoczesnego zarządzania, symulacji kosztów, data science itd. Teraz gdybym miał zakładać to na nowo u rodziców i ogarnąć to technicznie to