Wpis z mikrobloga

#gielda Hej zastanawiam się jak to działa w praktyce. Załóżmy że jest sobie firma z cap 40mln i można ją kupic ja xtb. Przelewam 20mln kupuje jako jedna tranzakacja, pojawia się szpila, część sprzedaje część kupuje załóżmy że w tydzień akcje poszły 30% do góry. I nagle sprzedaje w jednej transakcji to co kupiłem. Pytanie czy xtb mi zaksięguje wszystkie akcje po cenie sprzedaży? Bo wiadomo że cena runie na ziemię.
  • 6
@KrowkaAtomowka: rozkminy mocne jak analizy na Bankierze XD
Nie znam jeszcze takich historii, żeby Kowalski spekulował na przejęciach firm. Raczej businessmeni posiadając jakąs firmę "wciągają" mniejsze firmy do swojej firmy matki.
Przejęcie firmy to coś więcej niż kliknięcie kup i sprzedaj w aplikacji mobilnej.
@KrowkaAtomowka: zaksieguje po cenie sprzedaży pod warunkiem że na tym samym poziomie znajdzie się nabywca na wszystkie akcje, które sprzedajesz. Inaczej nie. Logiczne, bo jak mogą Ci zaksięgować transakcje po danej cenie jeśli do takiej transakcji nie dojdzie. Wtedy jest oferta sprzedaży po danej cenie, a sama transakcja następuje kiedy znajdzie się nabywca.
Sprzedajesz wszystko po cenie niech będzie 100 usd. Po każdej cenie.
Niestety kupujących na tym poziomie cenowym jest