Wpis z mikrobloga

Do "stabilnej" części portfela poszukuje aktwywów i waham się między EDO (lub COI) a FPC1140 (lub FPC0733). Obecnie mam je w proporcji 4 EDO do 1 FPC (porównując kapitałowo). Ani EDO ani FPC prawdopodobnie nie będę trzymał do wykupu, ale też nie mam pewności jak długo będą one trzymane, dopuszczam taką ewentualność , że wcale ich nie ruszę i potrzymam do wykupu.
Co mireczki by poradziły? Co robicie w swoich portfelach?

#ikze #portfel #pasywnyinwestor #obligacje #pociagdozyskow #gielda #inwestowanie #pieniadze #oszczedzanie #ike
szcz33pan - Do "stabilnej" części portfela poszukuje aktwywów i waham się między EDO ...

źródło: 746a61f426f5d4bae165081e69bb4f5c

Pobierz
  • 3
@szcz33pan: ja wychodzę z założenia, że uprawnienie do przedwczesnego wykupu EDO/COI jest bardzo wartościowe - niezależnie co się na rynku stanie, to możesz się pozbyć papierów po przewidywalnej cenie. Póki inflacja jest na poziomie 10%+ to kupuję tylko EDO. Jak sytuacja się zmieni to najwyżej będę sprzedawał - nie mam aż takiego długiego horyzontu żeby się zastanawiać czy całościowo FPC1140 będzie się opłacało w perspektywie prawie 20 lat (bo to jest
  • 0
@tomek123456789: z FPC wyszedłbym tylko jakby rentowność spadła do np. 3-4% i wtedy bym wyszedł wcześniej zgarniając niezłą premię. Pytanie czy tak się stanie w krótkim terminie. Może wręcz wyjść odwrotnie i stopy mogłyby zostać podniesione (co spowoduje stratę w tym kilkuletnim horyzoncie).