Wpis z mikrobloga

@sayda: Niemożliwe że nie lubisz mechaników na pewno na pewno jakieś gówno kupiłeś, serio jakie niekomfortowe co ty gadasz złe switche masz. Powiem ci, zle wybrałeś inne spróbuj a ja ci załatwie inne, nie da się nie lubić mechaników, co ty gadasz inne switche musisz spróbować bo różne są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@talarro: Teraz to #!$%@? xD Widać że nie masz bladego pojęcia i komentujesz, nie nie tuninguje klawiatury za kilkaset złotych xD wybieram odpowiednio mi pasujące switch'e już przy zakupie. A jeśli o zalety mechanika chodzi to a) są wytrzymalsze i wytrzymują dłużej niż membranowe b) Brak ograniczenia w klikaniu kilku przycisków jednocześnie c) szybszy powrót klawisza do pozycji początkowej d) w przypadku niektórych switch'ów przyciski wciska się delikatniej i wymaga to
@sayda: palce się przyzwyczajają; miałem membranową i niskim skoku i jak kupiłem for fun mechaniczną to robiłem błędy, teraz na mechanicznej napierdzielam a na niskim skoku robię błędy xD
@sayda: spoko, niektóre membranowe też są całkiem fajne...problem w tym, że dość szybko tracą to jak się na nich pisze na początku i się wyrabiają. No i ja właśnie lubię klikanie. Na szczęście każdy może sobie kupować to co mu odpowiada.
a) są wytrzymalsze i wytrzymują dłużej niż membranowe b) Brak ograniczenia w klikaniu kilku przycisków jednocześnie


@SomberDark: Przepraszam bardzo, ale akurat te zalety są trochę z dupy. Wytrzymalsze? Mam w domu te samą klawiaturę membranową od 15 lat. Ogrywałem na niej wszystko, nawet gry bemani. Pisałem setki dokumentów, prac, maili, a przez jakieś 4 lata miałem ten śmieszny programik WhatPulse i swego czasu naliczył mi 30 000000 naciśnięć. Do tego rozpoznaje
@sayda: @niegwynebleid @talarro @wyrwiflak
Klawiatury mechaniczne do pisania w pracy nadają się lepiej niż membranowe. Na niskoprofilowych klawiaturach membranowych nie będziesz w stanie tak szybko pisać jak na mechaniku. Klucz w tym, że trzeba najpierw umieć poprawnie korzystać z tej klawiatury, by dostrzec zalety (nie licząc tego, czy ktoś lubi dźwięk oraz sam sposób kliknięcia). Jeśli ktoś co chwilę musi zerknąć na klawiaturę albo nie nauczył się korzystania ze wszystkich palców
@SomberDark: @sayda @ghostciu a to ja mam pytanie i może OP albo ktoś z top komentarzy będzie wiedział, chce się przesiąść z lenovo legiona na stacjonarkę i właśnie zastanawiam się nad tym jaką klawiaturę kupic bo jak mam być szczery tej z legiona używa mi się bardzo dobrze i przyjemnie, jaki typ klawiatury zapewni mi podobne odczucia z użytkowania?
@sayda Ja jestem stary ale pamiętam czasy jak były tylko mechaniczne. Jak tylko pojawiły się ciche, nowoczesne etc to ludzie uciekali od mechanicznych jak najszybciej się dało ;)