Wpis z mikrobloga

@sayda: Bardzo ciężki temat.
Miałem wiele mechaników, od tych za stówę przez trochę droższe i zawsze było to gówno w porównaniu z klasyczną sprawdzana klawiatura za kilka dyszek jakieś gówno firmy.
Potem zrobiłem swojego pierwszego customa kdb67 lite MK3, która całkowicie została dopasowana pod moje wymagania.
Obecnie nie wyobrażam sobie powrót do jakiejkolwiek innej klawiatury. Szczególnie bez otwartego hardware/software.
Dzięki qmk, jedna klawiatura służy mi na kilku różnych kompach zarówno z
@sayda: ja mam teraz klawiature z mx red i nie narzekam na dzwiek, ale wczesniej mialem cos glosniejszego i faktycznie nie podobalo mi sie. Jak nie chcesz miec dzwieku to szukasz tych go gosc na filmie ma z lewej strony raczej
@sayda:
Ja siedzę na 15 letnim Geniusie kupionym za 30 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) idealnie się gra w strzelanki i pisze 10 palcami. Chciałem zamienić na jakiegoś mechanika, (Keychron K3) ale żadna nie ma odpowiedniego układu
@sayda: Ludzie którzy narzekają że mechaniki są głośne, niewygodne, wymagają zbyt dużej siły nacisku itp. nigdy nie mieli dobrego mechanika.
Jak masz iśc do sklepu po razera albo innego logitecha za 600zł to lepiej kupić membrane za 100zł i mieć spokój.
Jedyne klawiatury mechaniczne które mają sens to customy składane pod własne preferencje. Ale 99% osób o tym nie wie i potem dziwi się że kupili gówno, które jest głośne i
@inyourbrain: toż dokładnie o to mi chodziło. Niech każdy korzysta z tego z czego chce. Dyskutować o zaletach i wadach można oczywiście, ale nie widzę powodu żeby wysysać te zalety z palca tylko po to żeby udowodnić że akurat Twoja preferencja jest lepsza (nie odnoszę się tu do Ciebie tylko do gościa któremu odpisałem)
@a_jozewic ale #!$%@?, mam mechaniczna klawiatura logitech kupiona za 300 zł, niebieskie switche i działa zajebiscie od 4 lat i pewnie jeszcze raz tyle wytrzyma, więcej niż jakieś nolnejmowe customy z dupy za tysiące złotych xD
@Plp_: Dowód anegdotyczny nic tutaj nie zmienia :) Faktem jest że membranowe klawiatury dużo szybciej się wyrabiają niż mechaniczne - ofc jak kupisz drogą membranową to możliwe że wytrzyma wiecej niż tani mechanik ale generalnie mechaniki długo utrzymują równy poziom kliku. @wyrwiflak Chodzi o to że membrana to membrana, mechaniczne mają baaaardzo duży wybór switchów a tym samym różnicy w odczuciu podczas kliknięcia przycisku. Różnica między innymi switchami potrafi być olbrzymia,
@deziom: nie wiem skąd argument z wytrzymałością? Dlaczego niby custom miałby wytrzymać krócej? Takie #!$%@? bez żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.
A to że tobie wystarcza logitech za 300 zł nie ma dla mnie znaczenia bo ja odpisuje osobom, dla których taki logitech to mało i oczekują idealnej klawiatury w takim budżecie
@sayda: aż mi się przypomniało jak chciałem sobie mechaniczną kupić, gdy jeszcze grałem w csa, bo ten dziwek jej używania w mojej głowie dodawał skillsow. W sumie nie wiem czemu nie kupiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sayda: Ta opinia to jak ocena sportowych samochodów na podstawie jednej przejażdżki w Lamborghini Gallardo.
Ciasne, niewygodnie się wsiada, dużo pali, jest relatywnie drogie a wcale nie jest aż tak szybkie.

Są różne typy klawiatur mechanicznych z różnymi switchami, zależnie od potrzeb.
Membranowe to najtańsze klawiatury, każda jest taka sama, nie mają feedbacku kliknięcia i w końcu się psuje jakiś klawisz co wymaga wymiany całej klawiatury.

Nie stać cię? Spoko. Tylko
@sayda nie no co ty gadasz, mam mechanika z brązowymi swotchami i jak zaczynałem na nim pisać to czasem nawet nie czułem że wciskam coś i na ekranie się robiło ffffffffffffffffffffffff
XD
A klawiatury z nikim skokiem (wszystkie w laptopach) to guwno