Wpis z mikrobloga

Mirki gdzie moge sprawdzic czy cos mi sie nie ustawilo w routerze, bo ostatnio mam wrazenie, ze codziennie o tej samej godzinie na minute mi neta wywala jakby cos sie resetowal. Internet w Netia, router to jakis huawei. Nie moge nic w ustawieniach 196.x.x.x znalezc odpowiadajacego od resetowania, ale moze cos pominalem xD
Ale najdziwniejsze w tym jest to, ze nigdy tak nie bylo, a zaczelo sie dziac od kiedy podniesli predkosc z nowa umowa.
#internet #netia #router #niewiemjaktootagowac #komputery
  • 13
  • 1
@beer_man: Z dostawcami neta to bardziej zalezy od lokalizacji. Jeden zadowolony na jakies UPC, drugi inne miasto mowi, ze gowno. I to dotyczy wszystkich raczej. Wlasnie jakby router sie mial psuc to dziwne, ze regularnie sie to dzieje. Mam wrazienie, ze wczoraj doslownie o tej samej godzinie mi wywalilo. Jutro bede pilnowal to tez i zanotuje xD
@Shiede: nie ma sprawy, dodam tylko że kiedyś pytałem technika netii i mówił że temat nie jest do przeskoczenia i reset raz na 24h musi być. Nie wiem czy słowa są aktualne dziś i tyczyły się rodzaju łącza o którym z nim rozmawiałem czy też wszystkich lub pewnej grupy do której może należeć też Twoje. Pozdrawiam
  • 0
@RidgeForrester: W sumie to ciekawe, bo przez te kilka lat posiadania Netii nigdy nie mialem jakos z tym problemu, a juz chyba kazda godzine przerobilem siedzenia na kompie. Dzisiaj spawdze czy znowu o tej samej godzinie (23 cos) zresetuje i sprobuje router gdzies potem zresetowac, moze zaskoczy o tamtej godzinie. Jak to nic nie da to sprobuje zadzwonic czy da sie jakos dogadac z nimi, bo jednak o 23 reset to
@Shiede: powiem tak, sam mam netię i to wiele lat, ten "związek" przechodził lepsze i gorsze chwilę. Obecnie od kilku lat umowa po zakończeniu okresu jest na czas nieokreślony gdyż ich debilni telemarketerzy jedyne co mieli do zaoferowania to "weź pan podpisz nową umowę na 24msc, może predkość tam sama, cena ta sama ale za to router wątpliwej jakości za złotówkę". Wole mieć taką możliwość że wypowiem umowę w dowolnym momencie