Wpis z mikrobloga

@letdown: Różnica jest taka, że chcesz o tym porozmawiać. Też miewam takie ponuraki przez długi okres czasu które za mną się ciągną. Zazwyczaj zasłaniam je zarabiając i wydając pieniądze.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: raczej nie, ale nauczył mnie panować nad emocjami i przyjmować rzeczy takimi jakie są. "Skromnie przyjmować, spokojnie tracić."
Oczywiście, można pomyśleć, że Aureliusz będąc cesarzem i mając wszelkie płynące z tego przywileje, nie mierzył się z problemami prawdziwego życia. Wielu jednak zapomina, ze zachować umiar i rozsądek wobec nieograniczonych zasobów może być równie trudne co zachować spokój wobec ich braku.
Rozczarowany wizytami u psychologa, szukałem autoterapii, najpierw w religii,
  • Odpowiedz
  • 2
@SlodzeGorzkieZale ciekawe, póki co jestem po etapie Nietzschego i Camusa. Ostatnio trafiłem właśnie na „Rozmyślania", ale jakoś na starcie odpuściłem, bo uznałem, że bieganie będzie lepszą opcją ( ͡º ͜ʖ͡º). A tak poważnie to aż jutro zajrzę do tej książki, dzięki!
  • Odpowiedz
@letdown: Za krótko biegasz. Ja biegałem pół roku i dopiero po tym czasie uszkodziłem sobie staw kolanowy, że do dzisiaj mam z tym problem, ale za to #!$%@?ć się chciałem dalej.
  • Odpowiedz