Wpis z mikrobloga

Kto po przejściu na W11 stwierdził że wraca do W10?
Wstrzymywałem się długo z aktualizacją, wróciłbym gdyby głównie nie to że W11 chyba powinien być bezpieczniejszy jednak. Uproszczenie interfejsu jak dla dziecka i w ogóle ten design to pogarda dla poważnie korzystających z PC. W10 teoertycznie do 2025 będzie wspierane cały czas, z W12 coś czuje że sie pospieszą.


#windows #windows10 #windows11 #webdev #komputery #informatyka #pcmasterrace
  • 14
Uproszczenie interfejsu jak dla dziecka i w ogóle ten design to pogarda dla poważnie korzystających z PC


@Saeglopur: Wracać do starszego windowsa, bo nie podoba się design, do którego i tak się zaraz człowiek przyzwyczai? Jak dla mnie bez sensu.
Ja jedynie co, to ogarnąłem sobie menu kontekstowe z w10, bo mniej klikania jest. Reszta śmiga elegancko.
@ujdzie: szczerze nie używam steama, co do chrome, są inne przeglądarki jak firefox czy opera, na pewno będę musiał się przesiąść na nowy system, ale to nastąpi przy zmianie komputera, jak działa i działa dobrze to niech zostanie, bo co ja robię na komputerze gram w gry na emulatorach snesa, ps1, psp i ps2, siedzę na zakopie i oglądam filmy, dla mnie wystarczające
Kto po przejściu na W11 stwierdził że wraca do W10


@Saeglopur: kupowałem od kuzynki laptopa, no to pierw oględziny. Zainstalowany Win 11, nie mogę zrobić połowy standardowych rzeczy bo wsio poprzestawiane. Zaorałem i dycha wpadła
@Saeglopur: potestuj sobie samodzielnie. Postaw sobie dwa systemy - Windows 10 i Windows 11. Podlądaj w "Podglądzie zdarzeń" jakie wysypują błedy. Sprawdź, jak się zachowuje "Latencymon" (opóźnienia, latencja). No i obadaj jak chodzą twoje apki, których używasz, jak się pracuje. Tak najlepiej to ocenisz i wybierzesz co dobre. Nie wiem do czego używasz komputera. A co człowiek, to opinia. Dlatego lepiej zrobić samodzielne doświadczenie.
Mi np. na niewspieranym sprzęcie Windows 11
@yeradd: cóż zrobię mam stary komputer, jak zmienię to zapewne będzie najnowszy windows, nowszego się tu raczej nie da wgrać, z tym niewspieraniem to jest dziwne, bo co jakiś czas mi wyskakują aktualizacje, do retro gierek, filmów i internetu wystarcza i działa i się zepsuć nie chce, to po co mi coś innego Lenovo ThinkCentre, w nowsze gierki to gram na ps5
@nightrain: ja tylko tłumaczę się z opinii, że ta gra raczej nie ma jakichś dużych problemów technicznych w tym crashów i że przyczyna może być inna niż stan techniczny samej gry.