Wpis z mikrobloga

Potrzebny jest 4-dniowy tydzień pracy. Nawet po 10h dziennie, ale żeby mieć na zmianę pt/pn wolny dodatkowo. Tylko to może poprawić komfort i poczucie, że ten weekend coś daje.
btw. ładnie kołchoz nazwałeś karierą zawodową, ceni się to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bartez_94: 10h pracy to chcą chyba tylko ludzie co nie potrafią sobie zorganizować dnia po pracy xD przecież jak zaczynasz robotę o 9, to skończysz ja o 19, a gdzie czas potem na zajęcia po pracy? xD
  • Odpowiedz
10h pracy to chcą chyba tylko ludzie co nie potrafią sobie zorganizować dnia po pracy xD przecież jak zaczynasz robotę o 9, to skończysz ja o 19, a gdzie czas potem na zajęcia po pracy? xD


@veracholera: jak zaczynasz o 7, to skończysz o 17 i nawet jeszcze wieczór zostanie. Za to będziesz miał 3 dni wolnego w każdym tygodniu. Nie wszyscy mają takie zajęcia, które da się realizować po
  • Odpowiedz
@veracholera: Poza tym kto jest w stanie faktycznie być produktywnym przez 10 godzin? 8 to jest za dużo, zobacz ile czasu ludzie w biurach tracą na jakieś plotki, scrollowanie social mediów czy inne pierdoły. 4 dniowy tydzień pracy po 6h byłby idealny, szkoda życia na pracę tracić.
  • Odpowiedz
  • 34
@bartez_94: Dokładnie. 4-dniowy tydzień pracy zrobiłby sporą różnicę. Do dziś pamiętam jak po pierwszym miesiącu stażu (przyszedłem szybciej na prośbę) na 1/2 etatu z rozpoczęciem wakacji zaczęła się jego właściwa część i etat urósł do pełnego. Na koniec dnia miałem takie "o ja #!$%@?ę, tak mam teraz siedzieć? w sumie spokojnie, może się przyzwyczaję" - 6 lat później kompletnie się nie przyzwyczaiłem i jestem tylko 100x bardziej zmęczony.

4x10 biorę w ciemno. Co prawda teraz to nie robi na mnie wrażenia, bo mam dość godzinochłonną pracę, ale nawet jak miałem lżejsze to czułem się tak samo. Nawet najlepszy scenariusz 5x8 + dojazdy to dla mnie męka i tylko siedzisz i wyczekujesz weekendu.

"Kariera zawodowa" była wypowiedziana z wink-wink ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moje zainteresowanie tym czymś jest z
  • Odpowiedz
@veracholera: A myślisz, że jak to działało przed wysypem pracy zdalnej? Godzina dojazdu w jedną i drugą stronę + 8h, czyli i tak masz de facto wycięte 10h. A tak dojeżdżało i nadal dojeżdża naprawdę sporo osób.
  • Odpowiedz
@bartez_94

To zależy od wykonywanej pracy - są takie, gdzie każda kolejna godzina więcej to znaczny spadek efektywności, zależy to też oczywiście od człowieka.
  • Odpowiedz
@veracholera jeśli twoją organizacja czasu po pracy jest wyjście na piwo na 3h o 19 to może i tak, ale jeśli wolisz sobie wstać o 8, pojechać na rower, jezioro, góry, energylandie, wyremontować dom, to jednak wolny dzień > 3 godziny wolnego przy świetle słonecznym
  • Odpowiedz
  • 2
@smokzabojcaludzi: tu się zgadzam w 100% i również widzę to w ten sposób.

Dodam też, że ostatnio pomyślałem, że wrócę do nauki języków. Na etapie szkoły oprócz standardowego zestawu jeździłem np. na olimpiady z niemieckiego i bardzo dużo w tym kierunku robiłem. Chciałem ruszyć teraz hiszpański, ale doszło do mnie, że nie ma szans, że poświęcę nauce języka chociażby ułamek czasu jaki poświęcałem w szkole - a nie lubię się
  • Odpowiedz