Wpis z mikrobloga

No z powodu afery zbożowej miałem już nigdy więcej nie głosować na PiS. Ale powiem, że zaimponował mi całkowity zakaz na import zbóż a także wielu innych płodów rolnych z Ukrainy. Takiego ruchu się nie spodziewałem.

Tak więc częściowo wybaczam PiSowi, ale będę bacznie obserwować ich dalsze poczynania w tym kierunku. Oczywiście zakaz jest tymczasowy, ale akurat na tyle czasu, by ogarnąć faktyczne procedury czy to kontroli produktów ukraiński na nasz rynek krajowy, czy tranzytu ich produktów do krajów trzecich. Zobaczymy jak to się dalej potoczy.

Niestety tak czy siak jedzenia pszenicy, z mąki pszenicznej czy kukurydzy (z tym drugim nie ma problemu, bo i tak nie lubię kukurydzy) i tak będę unikać przez 3 miesiące na wszelki wypadek, aby się czym nie zatruć; a dodam, że obecnie tym bardziej jestem wyczulony na to, bo niedawno skończyłem oglądać the Last of us, gdzie wszystko zaczęło się od skażonej mąki.

#ukraina #polska #rolnictwo #pis #bekazpisu #zboze #aferazbozowa #thelastofus
  • 21
@Adamfabiarz: oni to #!$%@? od samego początku, także możesz im do najwyżej wybaczyć opieszałość i niekompetencje. Teraz będą to naprawiać w swoim klasycznym stylu - głośno, z fanfarami, byle jak. Partia się nie chwali, ale to jej zasługa.
@Adamfabiarz: tylko zostawię Ci trochę wywiadu z Jarkiem. Teraz oczywiście sprawdza się strategia co złe to unia co dobre to my.

"Lider PO powiedział, że część ukraińskiego zboża, które ma być transportowane przez Polskę m.in. do krajów Afryki Północnej, może pozostać w naszym kraju i może być taniej sprzedawana, co będzie niekorzystne dla polskich rolników.
- Nie zaskakuje mnie to. (..) zawsze, gdy w grę wchodzi żywotny interes Polski, Tusk jest
@Adamfabiarz te pisowskie kmioty nawet nie próbowały gasić tego pożaru, tylko #!$%@? w kółko że to nie ich wina i zara samo zgaśnie. Od czerwca nie chcieli tego ogarnąć, bo za dużo na tym zyskiwali. Teraz udają wielkich #!$%@? rycerzy z widłami - prawda jest taka, że oskrobali rolników aż miło...
@Adamfabiarz: to nie chodzi o to, kto miał rację. Bo popełniać błędy można nawet dużo i pojedyncza porażka nie powinna przesadzać o tym, że się przegrywa wybory. Chodzi o to, że oni nie przyznają się do błędu. Oni wygenerowali ten problem i teraz są tego konsekwencje - więc co się dzieje? No zwalanie winy na UE. Niestety mnóstwo osób to kupi.

I powtarzam to jest schemat. Tak jest z wieloma rzeczami,
@Adamfabiarz: ta akurat coś ogarną chyba kolejną wymówkę "wina tuska albo putina albo obu" xD akurat do czerwca czy tam lipca jest zakaz żeby potem mogli więcej tego zboża z gównem i owoców/warzyw z chemikaliami przewozić