Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Glock17: też mam AZS - teraz dużo łagodniejsze niż jak byłem młodszy, za czasów gimnazjum/liceum to myślałem, że mi się dłonie rozpadną, całe łapska w pęcherzach, skóra popękana do mięsa, cieknące rany, budzenie się codziennie z nowymi dziurami bo się coś rozdrapało przez sen, wieczne swędzenie (gdzieś kiedyś czytałem, że ponoć swędzenie przy AZS jest ponoć jednym z tych najgorszych wg amerykańskich naukowców XD) smarowałem to milionem maści, brałem na to
  • 0
@Kremufka2137: jak widać po zdjęciu to w ogóle sobie z tym nie radze. Też mam coś takiego że są okresy kiedy pare miesięcy tego nie mam, a potem wyskakuje to na kolejne pare miesięcy i rozrasta się to samoistnie bez rozdrapywania. Smaruje to medidermem aby jakoś nasmarować tą skórę, bo gdy jest wysuszona to samo poruszanie ręką sprawia dyskomfort.
@duzeelobenc: żeby potem rozdrapać jeszcze i zniszczyć wzór? Już pomijam, że gojenie takiej dziary u atopowca byłoby zapewne bardziej problematyczne niż u zdrowej osoby. Spotkałem się też z historiami gdzie nie chciano tatuować osób z AZS tłumacząc, że w ich przypadku jest większa szansa na jakiś szok blabla, nie wiem ile w tym prawdy.
@Glock17 zrób objazd po sklepach czy ciucholandach, znajdź gdzieś ładne przewiewne lniane koszule (jeśli nie będą z
Też mam coś takiego że są okresy kiedy pare miesięcy tego nie mam, a potem wyskakuje to na kolejne pare miesięcy i rozrasta się to samoistnie bez rozdrapywania.


@Glock17 To akurat jest bardzo charakterystyczne dla AZS, które pojawią się falami na przestrzeni roku. Próbowałeś to konsultować z dermatologiem? Wiem, że łatwo się mówi, ale w takim stanie powinieneś spróbować różnych metod, np. terapii światłem albo brać leki doustne jak słabo na ciebie